Jak dogrzać zimny pokój?

Dogrzewanie pomieszczeń staje się konieczne w wielu sytuacjach. Z pewnością jest potrzebne, kiedy centralny system w okresie jesienno-zimowym nie pokrywa zapotrzebowania na ciepło. Ale także poza sezonem – zwłaszcza gdy nadchodzą niespodziewane wiosenne przymrozki. W każdej z tych sytuacji nasuwa się pytanie, czym dogrzać pokój, aby nie przepłacić. Przedstawiamy więc najlepsze sposoby!

Dogrzewanie pokoju – kiedy jest konieczne?

1. Niespodziewane przymrozki

Pojawienie się znienacka wczesnego jesiennego ochłodzenia czy wiosennych przymrozków bez wątpienia wpłynie na obniżenie temperatury w domu. Jeśli sezon grzewczy jeszcze się nie rozpoczął lub przeciwnie – już dawno się zakończył, jedynym sposobem na zapewnienie domownikom komfortu cieplnego może być tylko i wyłącznie dogrzewanie pomieszczeń. Rozpoczęcie oraz zakończenie pracy centralnego systemu grzewczego nie jest niestety doprecyzowane prawnie. W większości mieszkań należących do wspólnot mieszkaniowych i spółdzielni, jak również będących własnością gminy bądź miasta, decyzja należy do zarządcy. Włączanie grzejników w zależności od poziomu temperatury na zewnątrz uchodzi za rzadkość.

2. Nieszczelne drzwi lub okna

Dogrzewanie pokoju nie dotyczy jedynie sytuacji, w których centralny system ogrzewania nie został uruchomiony. Konieczność znalezienia dodatkowego źródła ciepła pojawia się także w budynkach z nieprawidłową izolacją. Mowa tutaj przede wszystkim o nieszczelnych elementach konstrukcyjnych – oknach, drzwiach oraz ścianach, przez które może uciekać nawet 20% ogrzanego powietrza. Najczęściej tego rodzaju trudności występują w budynkach w starym budownictwie albo w zwanych mieszkaniach znajdujących się na ostatnim piętrze lub parterze, o słabo docieplonym dachu lub podłodze. Zanim zainwestuje się w dogrzewanie pokoju, warto więc sprawdzić stan poszczególnych elementów konstrukcyjnych w pomieszczeniach i w razie potrzeby przeprowadzić niezbędne prace mające na celu wyeliminowanie źródła problemu. Przeczytaj: jak zwiększyć izolacyjność cieplną budynku.

3. Zapowietrzone grzejniki

Kiedy okna, drzwi i izolacja budynku są w porządku, a dogrzewanie pokoju wciąż jest koniecznie, powinno się sprawdzić grzejniki. Może się bowiem okazać, że się zapowietrzyły, przez co nierównomiernie oddają ciepło, na skutek czego w mieszkaniu panuje chłód.

dogrzewanie pokoju

Dlaczego dogrzewanie pokoju jest ważne?

We własnym domu trzeba zawsze czuć w pełni komfortowo, co dotyczy także komfortu cieplnego. Jaka temperatura jest optymalna dla zdrowia i dobrego samopoczucia człowieka? Zdaniem ekspertów zależy to od rodzaju pomieszczenia. W salonie grzejniki powinny być ustawione na 20°C, w sypialni na 18°C, natomiast w łazience nawet na 24°C. Szczególne znacznie ma utrzymanie odpowiedniej temperatury w pokoju dziecięcym na poziomie około 22°C. W sytuacji, gdy centralne ogrzewanie nie pokrywa zapotrzebowania cieplnego w danym pomieszczeniu, warto zastanowić się, czym szybko ogrzać pokój, aby zapewnić sobie i swojej rodzinie optymalne warunki do spędzania czasu w domowym zaciszu.

Czym szybko ogrzać pokój?

Najszybszym sposobem na ogrzanie pomieszczenia są bez wątpienia grzejniki elektryczne konwektorowe. W przeciwieństwie do grzejników olejowych, które nagrzewają się nawet kilka godzin, mogą przywrócić ciepło do pomieszczenia dosłownie w parę chwil – wcale nie pobierając przy tym dużo prądu, o ile wybierze się odpowiednie urządzenie.

Zastanawiasz się, czym tanio dogrzać pokój? Koniecznie sprawdź grzejnik do mieszkania NOGEN. Zarówno jako główne, jak i dodatkowe źródło ogrzewania sprawdzi się doskonale!

dogrzewanie pokoju

Czym tanio dogrzać pokój?

Urządzenia NOGEN jako konwektory elektryczne zdecydowanie wyróżniają się na rynku pod względem wydajności. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom technologicznym pobierają dużo mniej prądu w porównaniu do alternatyw, co przekłada się na możliwość wygenerowania znacznych oszczędności nawet w krótkiej perspektywie użytkowania.

Nasze grzejniki dostępne są aż w kilku wariantach o różnej mocy i rozmiarze, dlatego ich dopasowanie do wymagań danego pomieszczenia nie powinno stanowić problemu. Do tych niewielkich doskonałym wyborem będzie model 600 W, dostępny w kolorze białym oraz grafitowym!