Czy ogrzewanie elektryczne może być opłacalne?

Wśród mitów krążących na temat ogrzewania elektrycznego można znaleźć opinie, że jest to rozwiązanie drogie i nie opłaca się nawet w dłuższej perspektywie użytkowania. Tymczasem nowoczesne grzejniki konwektorowe oparte na innowacyjnej technologii pozwalają wygenerować znaczne oszczędności. Czy rzeczywiście warto inwestować w ogrzewanie elektryczne?

Ogrzewanie elektryczne – opłacalność

Jeśli zastanawiasz się, czy ogrzewanie elektryczne jest opłacalne, na pewno spotkałeś się ze stwierdzeniem, że grzejniki stanowią wariant najdroższy z możliwych. Nic bardziej mylnego, ponieważ obecnie na rynku można znaleźć nowoczesne urządzenia, które różnią się od tych dostępnych jeszcze parę lat temu. Konwektorowe grzejniki elektryczne NOGEN zostały wyposażone w innowacyjne technologie, dlatego w niczym nie odstępują konkurencyjnym metodom dostarczania ciepła: kotłom elektrycznym, ogrzewaniu akumulacyjnemu czy podłogowemu. W odróżnieniu od olejowych urządzeń grzewczych stanowią niezwykle praktyczne, a zarazem tanie ogrzewanie elektryczne. Opłacalność naszych grzejników konwektorowych wiąże się z wieloma nowoczesnymi udogodnieniami, takimi jak możliwość automatycznej regulacji temperatury czy monitorowania poziomu zużycia energii. Korzystanie z urządzeń NOGEN pozwala wygenerować znaczne oszczędności, a do tego posiada wiele dodatkowych zalet, ważnych z perspektywy codziennego użytkowania. Dlaczego konwektorowe ogrzewanie elektryczne jest opłacalne bardziej niż olejowe?

Grzejniki konwektorowe a olejowe

Obecnie w sklepach można kupić różne rodzaje grzejników elektrycznych, które mają odmienny wygląd, sposób działania oraz wydajność. Do ich podstawowych korzyści zalicza się zdolność do szybkiego i skutecznego ogrzania pomieszczeń, a także niski koszt instalacji. Wśród najbardziej popularnych rozwiązań dostępnych na rynku znajdziemy grzejniki olejowe oraz konwektorowe ogrzewanie elektryczne. Opłacalność urządzeń wykorzystujących zjawisko konwekcji jest zdecydowanie większa, ponieważ maksymalnie wykorzystują pobieraną energię elektryczną. Posiadają szereg nowoczesnych udogodnień, a ich moc grzania można dopasować do potrzeb danego użytkownika. Ogrzewanie olejowe samo w sobie posiada natomiast wiele ograniczeń. Jest mało elastyczne i zaawansowane technologicznie, a także dostarcza ciepła tak efektywnie, jak konwektorowe ogrzewanie elektryczne. Czy warto zatem zainwestować w grzejniki olejowe? Zasadniczo nie. Te wykorzystujące zjawisko konwekcji będą znacznie lepszym wyborem.

Czy ogrzewanie elektryczne się opłaca – korzyści:

Wiele osób zastanawia się, jakie zalety ma konwektorowe ogrzewanie elektryczne. Korzyści płynących z tego rozwiązania jest naprawdę wiele, począwszy od finansowych, po czysto praktyczne. Nasze nowoczesne grzejniki elektryczne NOGEN łączą w sobie oszczędność, bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Aby dowiedzieć się więcej na ich temat, przeczytaj ten artykuł.

Konwektorowe ogrzewanie elektryczne – korzyści:

  • Niskie koszty zakupy i instalacji – brak konieczności budowy kotła czy odprowadzenia przyłącza gazowego;
  • Pozytywny wpływ na środowisko – ograniczenie emisji szkodliwych substancji do atmosfery;
  • Komfort oraz wygoda użytkowania – możliwość dopasowania temperatury do indywidualnych wymagań;
  • Niskie koszty utrzymania oraz konserwacji – kontrola instalacji raz na kilka lat;
  • Łatwy dostęp do sieci elektrycznej – przyłącze znajduje się w każdym budynku;
  • Bezpieczeństwo użytkowania – brak zagrożenia pożarem, zaczadzeniem czy wybuchem;
  • Szeroki wybór modeli – możliwość znalezienia produktu na miarę swoich potrzeb.

Czy ogrzewanie elektryczne jest opłacalne?

Istnieje kilka sposobów, aby otrzymać dodatkowe korzyści finansowe z inwestycji w ogrzewanie elektryczne. Opłacalność tego rozwiązania będzie jeszcze większa, jeśli urządzenia konwektorowe połączymy z panelami słonecznymi. Ogrzewanie fotowoltaiką pozwala wprowadzić do domu w pełni wydajne i ekologiczne źródło energii, a także znacznie obniżyć rachunki za prąd. Grzejniki NOGEN to także świetny pomysł na dostarczenie ciepła do budynku energooszczędnego, czyli obiektu o zmniejszonym zapotrzebowaniu na energię. Jest to rozwiązanie, które przy odpowiedniej izolacji oraz usytuowaniu względem słońca pozwala zaoszczędzić, a zarazem wspiera środowisko. Więcej o domu energooszczędnym pisaliśmy w tym artykule.