Grzejnik do garażu – jaki grzejnik elektryczny wybrać do ogrzewania garażu?
Ogrzewanie garażu, zwłaszcza wolnostojącego, to jedno z wyzwań, przed którymi stoją właściciele nieruchomości w okresie jesienno-zimowym. Zwłaszcza gdy muszą wykonać prace przy samochodzie lub uporządkować przestrzeń, co wiąże się ze spędzeniem nawet kilku godzin w wychłodzonym pomieszczeniu. Jaki grzejnik do garażu wybrać, jeśli nie ma w nim regularnego źródła ciepła? Czy konwektory NOGEN będą odpowiednie do tego typu obiektów? Przeczytaj artykuł, a dowiesz się wszystkiego o doraźnym ogrzewaniu garażu za pomocą grzejników.
Co do ogrzania garażu?
Garaże wolnostojące rzadko posiadają stały system grzewczy montowany w domach czy mieszkaniach. Są pozbawione ocieplenia, a w dodatku często mają wypaczone lub nieszczelne drzwi, okna i szczeliny, przez które zimne powietrze wdziera się do wnętrza. Słaba izolacja powoduje utratę ciepła w garażu i jego szybkie wychłodzenie, co przekłada się na obniżenie komfortu cieplnego. Problem ten nie dotyczy wyłącznie konstrukcji wolnostojących. Choć większość domów jednorodzinnych posiada garaż połączony z centralnym systemem ogrzewania, nie wszyscy decydują się na to rozwiązanie i wtedy w okresie jesienno-zimowym trzeba jakoś poradzić sobie z zimnem. W obu przypadkach konieczne będzie więc odnalezienie sposobu na doraźne dostarczenie ciepła w sytuacji dłuższego przebywania w pomieszczeniu. Jak najlepiej ogrzać garaż? Spośród dostępnych opcji warto wybrać przenośny grzejnik. Do garażu sprawdzi się doskonale, ponieważ jest dostępny w wersji mobilnej, którą można przenosić z miejsca na miejsce w zależności od potrzeb.
Grzejnik do garażu – sposób na wygodne dostarczenie ciepła
Garaż jest pomieszczeniem niezwykle wszechstronnym, a jego wykorzystanie sięga daleko poza samo przechowywanie samochodu. Dzięki odpowiedniej aranżacji może stać się pracownią majsterkowicza lub artysty, siłownią, magazynem, a nawet miejscem spotkań w męskim gronie. Aby przebywanie w nim było komfortowe, warto zainwestować w urządzenie grzewcze. Niekoniecznie takie zainstalowane na stałe, ale doraźne, które będzie można uruchomić, gdy pojawi się potrzeba wykorzystania przestrzeni. Co do ogrzewania garażu? Jak już zostało wspomniane, świetnym rozwiązaniem będzie grzejnik elektryczny. Do garażu przeznaczonych jest obecnie jednak wiele rozwiązań grzewczych, dlatego należy dokładnie przemyśleć wybór. Jaki grzejnik elektryczny do garażu sprawdzi się najlepiej?
Jaki grzejnik elektryczny do garażu wybrać?
1. Konwektorowy grzejnik do garażu
Konwektorowy grzejnik elektryczny to efektywne i nowoczesne urządzenie grzewcze, które zapewnia równomierne ogrzewanie powierzchni za pomocą zjawiska konwekcji. Jego największą zaletą z perspektywy użytkowania w garażu jest zdolność do szybkiego nagrzewania, dzięki czemu ciepło rozchodzi się praktycznie od razu po naciśnięciu przycisku start. W zależności od wybranego modelu można ponadto liczyć na wiele dodatkowych udogodnień. Na przykład grzejnik do garażu NOGEN posiada czujnik temperatury, termostat, a nawet licznik zużycia energii, co pozwala wygenerować znaczne oszczędności w dłuższej perspektywie użytkowania. Zwłaszcza jeśli odpowiednio dobierze się parametry urządzenia do powierzchni. Jaka moc grzejnika do garażu? Przyjmuje się, że na 1 m2 powierzchni powinno przypadać 70-80 W, chyba że jest więcej niż jedno okno lub więcej niż jedna ściana zewnętrzna – wtedy optymalne będzie 80-100 W na m2.
2. Grzejnik do garażu promiennikowy
Czym ogrzać garaż 35 m2? W przypadku takiego metrażu, a nawet większego może sprawdzić się promiennik podczerwieni. Ten grzejnik elektryczny do garażu bezpośrednio ogrzewa osoby oraz obiekty za pomocą promieniowania podczerwonego, dzięki czemu ciepło odczuwalne jest natychmiast. Jednak ma swoje wady. Może nie być efektywny w pomieszczeniach o słabej izolacji, a w dodatku nie zaleca się uruchamiania go, jeśli w garażu znajdują się łatwopalne materiały. Podobnie przedstawia się sytuacja w przypadku tzw. farelki, która stanowi niezbyt bezpieczne urządzenie grzewcze, a w dodatku generuje ogromne koszty. Sprawdź artykuł: „Grzejnik konwektorowy zamiast farelki”, aby dowiedzieć się szczegółów.
3. Grzejnik do garażu olejowy
Alternatywą dla powyższych rozwiązań jest olejowy grzejnik elektryczny do garażu. Jednak jego sposób działania niekoniecznie będzie odpowiedni akurat do tego rodzaju pomieszczenia, ponieważ długo się nagrzewa, co nie bardzo ma zastosowanie przy doraźnym korzystaniu z urządzenia grzewczego. Dużo lepiej poradzi sobie w tym przypadku konwektorowy grzejnik do garażu, dlatego zachęcamy do zapoznania się z ofertą NOGEN.