Jak działa energooszczędny grzejnik elektryczny NOGEN?

Grzejnik dostarcza ciepło do pomieszczenia na zasadzie konwekcji. Zjawisko konwekcji polega na naturalnym przekazywaniu ciepła dzięki wykorzystaniu ruchu materii. Najprościej rzecz ujmując – ciepłe powietrze unosi się ku górze, a zimne opada. Zasysa powietrze od spodu, ogrzewa je, a następnie wyrzuca w górę. Ogrzana masa powietrza roznosi się po całym pomieszczeniu i dociera równomiernie do wszystkich kątów domu, mieszkania czy biura. Jeśli zastanawiasz się, jak działa grzejnik energooszczędny NOGEN, więcej informacji na temat naszej technologii cieplnej znajdziesz w zakładce „Nowoczesność i Technologia”

Dlaczego grzejnik elektryczny?

Chcesz wiedzieć, dlaczego grzejnik elektryczny NOGEN to rozwiązanie dla Ciebie? Urządzenie posiada trwałą, nierdzewną konstrukcję odporną na działanie czynników zewnętrznych. W 99% składa się z aluminium wysokiej jakości, dzięki czemu doskonale przewodzi ciepło. Ponadto jest bardzo lekkie – najcięższy model waży tylko 7,8 kg! Zasada działania grzejnika opiera się na innowacyjnej konstrukcji grzałek i radiatora, która pozwala na maksymalne wykorzystanie energii. Urządzenie pracuje krótko, a zarazem efektywnie dzięki sterowaniu procesorowemu. W rezultacie jest nawet trzykrotnie bardziej wydajne od standardowych grzejników konwektorowych. Jeśli pragniesz poznać sposoby na to, jak oszczędzać na grzaniu dzięki naszym produktom, przeczytaj tekst „Jak skutecznie ogrzewać grzejnikami NOGEN?”.

Jak działa grzejnik energooszczędny?

Dlaczego grzejnik NOGEN to dobry wybór? Urządzeniem można bardzo łatwo sterować za pomocą programatora, który pozwala ustawić nawet do 10 różnych temperatur na każdy dzień tygodnia. Jak działa grzejnik energooszczędny? Funkcjonuje dzięki zewnętrznym czujnikom, które na bieżąco wyrównują poziom ciepła w pomieszczeniu, co nie tylko wpływa na zmniejszenie ilości zużywanej energii, ale również zapewnienia komfort użytkowania. Nasze produkty są fabrycznie zaprogramowane na 20°C, natomiast poziom temperatury w domu, biurze czy lokalu możesz dostosować do własnych potrzeb. Więcej informacji na temat obsługi grzejników znajdziesz w „Poradniku NOGEN”.

Energooszczędny grzejnik NOGEN jest wyposażony w radiator. Radiator to element grzewczy znajdujący się w obudowie grzejnika, którego zasada działania opiera się na pracy 4 grzałek wykonanych z materiału odpornego na wysokie temperatury (maksymalnie 1100°C) oraz korozję. Dlaczego grzejnik NOGEN wykorzystuje technologię radiatora? Zamknięte środowisko radiatora umożliwia maksymalne wykorzystanie energii elektrycznej. Urządzenie absorbuje temperaturę grzałek – 750 °C, a następnie nagrzewa się do poziomu 150-165°C przy pełnym przepływie powietrza. W kolejnym kroku powietrze nagrzane do temperatury 95-100°C zostaje wyrzucone przez grzejnik i dociera równomiernie do wszystkich zakamarków pomieszczenia.

Zasada działania grzejnika NOGEN.

Grzejnik elektryczny co warto wiedzieć?

Dzięki produktom NOGEN dowiesz się, jak oszczędzać energię. Nasze urządzenie posiada dwa rodzaje czujnika temperatury – przewodowy o długości 7 m oraz bezprzewodowy oparty na komunikacji RFM. Tobie pozostawiamy wybór, z którego będziesz korzystał. Jak działa grzejnik energooszczędny? Dokładność pomiaru temperatury zewnętrznego czujnika wynosi 0,1°C. Jeśli temperatura powietrza spadnie o 0,3°C, urządzenie automatycznie przywróci poziom temperatury w pomieszczeniu do poprzedniego stanu. Następnie wyłączy się przestając pobierać energię elektryczną. Włączy się automatycznie gdy temperatura w pomieszczeniu ponownie spadnie o 0,3°C poniżej ustawionej temperatury.

Za sprawą czujnika temperatury grzejnik NOGEN precyzyjnie dopasowuje się do warunków panujących w pomieszczeniu i nie traci niepotrzebnie energii. Pracuje bardzo krótko, ale efektywnie i w odróżnieniu od tradycyjnych grzejników konwektorowych pozwala wygenerować znaczne oszczędności. Jeśli zastanawiasz się, dlaczego grzejnik elektryczny to świetne rozwiązanie dla Twojego portfela, zapoznaj się z naszym artykułem „Ile kosztuje ogrzewanie energooszczędnymi grzejnikami elektrycznymi NOGEN?”.

Jak oszczędzać energię – grzejnik NOGEN

Mamy nadzieję, że wyjaśniliśmy, jak działa NOGEN i co wpływa na jego energooszczędność. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem elektrycznego grzejnika, rzuć okiem na wnętrze tego innowacyjnego produktu. Z myślą o naszych klientach przygotowaliśmy schemat budowy energooszczędnego grzejnika elektrycznego NOGEN, który przedstawia poniższa grafika.

schemat budowy energooszczędnego grzejnika elektrycznego NOGEN