O nas

Naszym celem i głównym założeniem jest wprowadzanie na rynek przyjaznych dla środowiska elektrycznych urządzeń grzewczych, które zapewniają bezpieczeństwo oraz wysoki komfort użytkowania i bardzo niskie koszty eksploatacji.

W 2022 roku NOGEN obchodzi 20-lecie istnienia. Z tej okazji chcielibyśmy opowiedzieć o początkach swojej działalności, kluczowych momentach w jej rozwoju, a także perspektywach na przyszłość. Zobaczcie, jakie udoskonalenia wprowadziliśmy na przestrzeni lat, aby ostatecznie stworzyć grzejnik w pełni odpowiadający potrzebom naszych klientów.

20-lecie firmy NOGEN

Powstanie i początki działalności

Jak mówi stare przysłowie „potrzeba matką wynalazków”. Nie inaczej było w naszym przypadku. W 2002 roku Tadeusz Żurawski, pomysłodawca i konstruktor grzejników NOGEN, szukał dla siebie systemu grzewczego. Dostępne na rynku urządzenia nie spełniały jednak jego oczekiwań, czyli wydajności, energooszczędności, bezpieczeństwa oraz prostoty obsługi. Postanowił więc samodzielnie stworzyć urządzenie o idealnych parametrach w przydomowym garażu – i tak oto powstał pierwszy grzejnik.

Pierwszy patent naszego grzejnika, którego wydajność była dwukrotnie wyższa od konkurencyjnych produktów dostępnych na rynku, został zgłoszony niedługo po jego skonstruowaniu, bo jeszcze w 2002 roku. Urządzenie to było produkowane przez około 5 lat, po czym zastąpił je zupełnie nowy wynalazek. W 2007 roku do urzędu patentowanego trawił grzejnik, którego wydajność trzykrotnie przekraczała wydajność innych konwektorów. Nowy system grzewczy praktycznie od razu wzbudził zainteresowanie klientów indywidualnych oraz biznesowych. W kolejnych 8 latach jego technologia była systematycznie udoskonalana i unowocześniana, a on sam osiągnął status hiperkonwektora.

NOGEN, czyli NOwa GENeracja

Mało kto o tym wie, ale grzejnik skonstruowany przez Tadeusza Żurawskiego długo nie funkcjonował pod swoim bieżącym określeniem. Nasza firma przez pierwsze kilkanaście lat działalności nosiła bowiem nazwę Termo-Eko. Dopiero po tym czasie wpadliśmy na pomysł, aby zmienić ją na NOGEN, czyli NOwa GENeracja. Za inspirację posłużyła nam oczywiście innowacyjność produkowanych grzejników – w końcu próżno było szukać na rynku urządzeń równie zaawansowanych technologicznie.

Kluczowe momenty w rozwoju

Uzyskanie patentu na urządzenie o wysokim poziomie energooszczędności oraz zwiększonej wydajności cieplnej, było niewątpliwie kamieniem milowym w naszym rozwoju. Potem wszystko potoczyło się błyskawicznie. Coraz więcej opinii od zadowolonych klientów indywidualnych i biznesowych zbudowało zaufanie do produktów NOGEN na rynku. Duże znaczenie miał też rozwój fotowoltaiki w ostatnich latach. Łatwość łączenia paneli słonecznych z naszymi grzejnikami przełożyła się na wysoki poziom satysfakcji użytkowników i umożliwiła nam współpracę z rządowymi programami dofinansowania, takimi jak „Czyste Powietrze”.

Perspektywy na przyszłość

W ciągu 20 lat istnienia firmy NOGEN wprowadziliśmy szereg usprawnień w naszych urządzeniach, procesie produkcji oraz obsłudze klientów. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaoferować nawet 10-letni okres gwarancji na zakup oferowanych produktów. W przyszłości zamierzamy reagować na potrzeby rynku systemów grzewczych i dynamicznie się rozwijać. Naszym celem jest produkowanie grzejników, które będą czymś więcej niż ogrzewaniem elektrycznym. Chcemy tworzyć zupełnie nową kategorię produktów – odpowiadającą współczesnym realiom, wymaganiom pod względem energooszczędności oraz ekologi.

Nagrody

BŁĘKITNA KROPLA III MIEJSCE

W dniach 16-18 września 2015 r. uczestniczyliśmy w targach w Kołobrzegu. Targi były częścią większego, ekologicznego wydarzenia – II Międzynarodowego Forum Ekologicznego Kołobrzeg 2015.
W ramach tego forum naszemu produktowi, grzejnikom Nogen, przyznano III nagrodę Błękitna Kropla w kategorii EKO-INNOWACJE 2015.
Nagrody były wręczane na gali, m.in. przez Leszka Millera

ZŁOTY MEDAL MTP GREENPOWER 2015 WYBÓR KONSUMENTÓW

Targi Greenpower 2015 w Poznaniu były dla NOGEN bardzo owocne. Oprócz złotego medalu targów, Grzejniki Nogen zdobyły również główną nagrodę w konkursie Wybór Konsumentów GREENPOWER 2015. Konkurentami naszych produktów były trzy inne firmy z Wielkopolski. Grzejniki NOGEN wygrały z olbrzymią przewagą, uzyskując 60% wszystkich głosów.

ZŁOTY MEDAL NA MIĘDZYNARODOWYCH TARGACH POZNAŃSKICH GREENPOWER 2015

Firma NOGEN Sp. z o.o. otrzymała Złoty Medal na Międzynarodowych Targach Poznańskich GREENPOWER 2015. Wyróżnienie to Grzejnikom NOGEN przyznał Sąd Konkursowy Złotego Medalu MTP pod Przewodnictwem Pani Prof. dr hab. inż. Aleksandry Rakowskiej. GREENPOWER to Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej, a zatem przyznanie grzejnikom NOGEN głównej nagrody na tego typu targach oznacza, iż kręgi związane z ochroną środowiska i energią odnawialną zauważyły potencjał polskiego produktu, którego zasady działania nie tylko pozwalają w znacznym stopniu oszczędzać energię, ale też pośrednio przyczyniają się do redukcji zanieczyszczeń, niskiej emisji w miastach.

INNOVATICA 2013

Laureat nagrody głównej  edycji konkursu o Nagrodę Prezesa Krajowej Izby Gospodarczej INNOVATICA zostało zgłoszone prawie 60 wniosków.  Jury w składzie: Andrzej Arendarski, Prezes Krajowej Izby Gospodarczej; Witold Bielecki, Rektor Akademii Leona Koźmińskiego; Zbigniew Dworzecki, Katedra Zarządzania w Gospodarce Szkoły Głównej Handlowej; Michał Kleiber, Prezes Polskiej Akademii Nauk; Bożena Lublińska-Kasprzak, Prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości przyznało nagrodę: Rozwiązanie innowacyjne: Grzejnik elektryczny „NOGEN”. Grzejnik „Nogen” to rozwiązanie, które znacznie obniża zużycie energii elektrycznej a jednocześnie zapewnia większą wydajność cieplną w porównaniu z dotychczas produkowanymi grzejnikami elektrycznymi.

Patenty

PATENT NR 195568

PATENT NR 211421

Certyfikaty

CERTYFIKAT NR 123/18/Z

CERTYFIKAT NR 124/18/Z

FIRMA PRZYJAZNA NATURZE

+48 512 333 633