Jak wybrać grzejnik?

Wybór odpowiedniego grzejnika do domu, biura czy lokalu stanowi nie lada wyzwanie. W odpowiedzi na pytanie: jak wybrać grzejnik elektryczny, można spotkać się z różnymi podejściami. Wielu producentów radzi sugerować się powierzchnią pomieszczenia, ale przeliczenie mocy urządzenia ze względu na metraż ma sens tylko w przypadku standardowych lokali o wysokości około 2,5 – 2,7 m. Jeśli natomiast mowa o ogrzaniu mieszkania w starej kamienicy z wysokimi sufitami, tego typu założenia nie sprawdzą się i trzeba szukać innego rozwiązania. Zatem jak dobrać grzejnik elektryczny? Poniżej kilka praktycznych porad. Zaufaj naszemu doświadczeniu. Specjaliści NOGEN przygotowali zestaw wskazówek, które ułatwią Ci wybór idealnego produktu.

Dobór grzejników elektrycznych – energooszczędne rozwiązania

Nasi eksperci podpowiadają jak dobrać grzejnik – to nie powierzchnia, a kubatura ma znaczenie, czyli ilość powietrza do ogrzania. W urządzeniach NOGEN obieg powietrza odbywa się na zasadzie konwekcji. Polega to na tym, że zimne powietrze pobrane od spodu grzejnika przechodzi przez element grzewczy (radiator), ogrzewa się i przemieszcza się ku górze, tworząc prąd konwekcyjny, który porusza masy powietrza. Gdy dochodzi do spadku temperatury w pomieszczeniu, grzejnik ponownie pobiera powietrze, i proces ogrzewania rozpoczyna się na nowo.

W przypadku produktów NOGEN zapotrzebowanie na ciepło w nowym budownictwie osiąga poziom około 20 W/m³ (przy założeniu współczynnika izolacji U = 0,3). Jeśli grzejnik będzie prawidłowo zainstalowany i użytkowany zgodnie z zaleceniami, zużycie energii w okresie grzewczym wyniesie około 2,58 kW/m³ miesięcznie. W starym budownictwie będzie to natomiast około 25 kW/m3. Szereg podpowiedzi na temat bezpiecznego korzystania z naszych produktów znajdziesz w artykule „Jak skutecznie ogrzewać grzejnikami NOGEN?”

Grzejniki elektryczne – ranking mocy urządzeń

W odpowiedzi na częste pytanie: jak wybrać grzejnik elektryczny, przygotowaliśmy zestawienie obrazujące zasadę doboru mocy grzejników dla pomieszczeń o różnym metrażu. Tabela grzejniki elektryczne – ranking mocy urządzeń pozwoli Ci dobrać produkt odpowiadający Twoim potrzebom. Pamiętaj tylko, aby urządzenie NOGEN prawidłowo zamontować oraz użytkować zgodnie z zaleceniami.

Tabela mocy grzejników

Moc grzejnika (W) Maksymalna powierzchnia ogrzewania (m2) Wysokość pomieszczenia (m) Kubatura pomieszczenia do ogrzania (m3) Zapotrzebowanie mocy W/m3
2000 40 2,5 100 20,20
1500 30 2,5 75 20,20
1000 20 2,5 50 20,20
600 12 2,5 30 20,20

Podpowiadamy, jak wybrać grzejnik elektryczny

Jeśli zastanawiasz się, jaki grzejnik energooszczędny wybrać, postaw na NOGEN. Rekomendujemy zakup produktu o większej mocy, niż sugeruje sam metraż. Jak dobrać moc grzejnika? W ogrzewaniu jak w życiu – zawsze warto mieć jakieś rezerwy. Urządzenie o większej mocy pracuje krócej i jest bardziej wydajne, co pozwala zmniejszyć koszty jego eksploatacji, a w dłuższej perspektywie zaoszczędzić. Wciąż nie wiesz, jaki grzejnik elektryczny będzie dla Ciebie odpowiedni? Zakładając, że NOGEN ma pełnić funkcję głównego systemu ogrzewania, sugerujemy wybór grzejnika bazowego o mocy 2000 W. Warto również przemyśleć miejsce umieszczenia grzejników. Z naszych szacunków wynika, że odpowiednio dobrane miejsce pracy urządzania podnosi wydajność całego systemu ogrzewania nawet o 15%.

Z myślą o Twoich potrzebach powstało zestawienie grzejniki elektryczne – ranking mocy urządzeń oraz kalkulator doboru grzejników NOGEN. Dzięki kalkulatorowi samodzielnie dobierzesz urządzenie, jakiego potrzebujesz, ponieważ bierze pod uwagę następujące czynniki: wymiary pomieszczenia, ocieplenie budynku, rodzaj okien, a także datę powstania nieruchomości. Jeśli zastanawiasz się, jaki grzejnik elektryczny wybrać, wpisz w puste pola informacje o powierzchni lokalu, kubaturze (ilość powietrza do ogrzania) oraz wymaganej mocy grzejnika. Uzupełnij również dane dotyczące szacowanego miesięcznego zużycia energii oraz kosztów, a kalkulator doboru grzejników NOGEN w kilku prostych krokach wybierze dla Ciebie urządzenie o odpowiednich parametrach.

Jak dobrać grzejnik – zaufaj naszym ekspertom

Jeśli kalkulator doboru grzejników NOGEN nie rozwiązał Twoich wątpliwości i wciąż zastanawiasz się „jaki grzejnik energooszczędny wybrać?”, to zaufaj naszym specjalistom. Zespół ekspertów NOGEN wybierze dla Ciebie grzejnik o odpowiedniej mocy, a także pomoże umiejscowić system ogrzewania w domu, biurze czy lokalu. W ofercie mamy ponad kilkanaście modeli urządzeń, dlatego z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o naszej firmie i produktach, przeczytaj artykuł „Energooszczędny grzejnik elektryczny NOGEN”. Aby porozmawiać z naszym przedstawicielem, skorzystaj z formularza kontaktowego.


Kalkulator doboru grzejników NOGEN


Aby prawidłowo wybrać grzejnik NOGEN, opisz swoje pomieszczenie.

*Szerokość (m)

*Długość (m)

*Wysokość (m)

Czy budynek jest ocieplony?
Tak
Nie
Nie wiem

Jakie okna są w pomieszczeniu?

Nowe okna
Stare okna
Nie wiem

Kiedy powstał budynek, w którym jest Twoje pomieszczenie?
 przed 1974 r.
 w latach 1975 – 1999
 po roku 2000

Twoje pomieszczenie


 

 

 W

kW

 zł. brutto