Jak wybrać grzejnik?

Wybór odpowiedniego grzejnika do domu, biura czy lokalu stanowi nie lada wyzwanie. W odpowiedzi na pytanie: jak wybrać grzejnik elektryczny, można spotkać się z różnymi podejściami. Wielu producentów radzi sugerować się powierzchnią pomieszczenia, ale przeliczenie mocy urządzenia ze względu na metraż ma sens tylko w przypadku standardowych lokali o wysokości około 2,5 – 2,7 m. Jeśli natomiast mowa o ogrzaniu mieszkania w starej kamienicy z wysokimi sufitami, tego typu założenia nie sprawdzą się i trzeba szukać innego rozwiązania. Zatem jak dobrać grzejnik elektryczny? Poniżej kilka praktycznych porad. Zaufaj naszemu doświadczeniu. Specjaliści NOGEN przygotowali zestaw wskazówek, które ułatwią Ci wybór idealnego produktu.

Dobór grzejników elektrycznych – energooszczędne rozwiązania

Nasi eksperci podpowiadają jak dobrać grzejnik – to nie powierzchnia, a kubatura ma znaczenie, czyli ilość powietrza do ogrzania. W urządzeniach NOGEN obieg powietrza odbywa się na zasadzie konwekcji. Polega to na tym, że zimne powietrze pobrane od spodu grzejnika przechodzi przez element grzewczy (radiator), ogrzewa się i przemieszcza się ku górze, tworząc prąd konwekcyjny, który porusza masy powietrza. Gdy dochodzi do spadku temperatury w pomieszczeniu, grzejnik ponownie pobiera powietrze, i proces ogrzewania rozpoczyna się na nowo.

W przypadku produktów NOGEN zapotrzebowanie na ciepło w nowym budownictwie osiąga poziom około 20 W/m³ (przy założeniu współczynnika izolacji U = 0,3). Jeśli grzejnik będzie prawidłowo zainstalowany i użytkowany zgodnie z zaleceniami, zużycie energii w okresie grzewczym wyniesie około 2,58 kW/m³ miesięcznie. W starym budownictwie będzie to natomiast około 25 kW/m3. Szereg podpowiedzi na temat bezpiecznego korzystania z naszych produktów znajdziesz w artykule „Jak skutecznie ogrzewać grzejnikami NOGEN?”

Grzejniki elektryczne – ranking mocy urządzeń

W odpowiedzi na częste pytanie: jak wybrać grzejnik elektryczny, przygotowaliśmy zestawienie obrazujące zasadę doboru mocy grzejników dla pomieszczeń o różnym metrażu. Tabela grzejniki elektryczne – ranking mocy urządzeń pozwoli Ci dobrać produkt odpowiadający Twoim potrzebom. Pamiętaj tylko, aby urządzenie NOGEN prawidłowo zamontować oraz użytkować zgodnie z zaleceniami.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie tbl_dobor_grzejnika.png

Podpowiadamy, jak wybrać grzejnik elektryczny

Jeśli zastanawiasz się, jaki grzejnik energooszczędny wybrać, postaw na NOGEN. Rekomendujemy zakup produktu o większej mocy, niż sugeruje sam metraż. W ogrzewaniu jak w życiu – zawsze warto mieć jakieś rezerwy. Urządzenie o większej mocy pracuje krócej i jest bardziej wydajne, co pozwala zmniejszyć koszty jego eksploatacji, a w dłuższej perspektywie zaoszczędzić. Wciąż nie wiesz, jaki grzejnik elektryczny będzie dla Ciebie odpowiedni? Zakładając, że NOGEN ma pełnić funkcję głównego systemu ogrzewania, sugerujemy wybór grzejnika bazowego o mocy 2000 W. Warto również przemyśleć miejsce umieszczenia grzejników. Z naszych szacunków wynika, że odpowiednio dobrane miejsce pracy urządzania podnosi wydajność całego systemu ogrzewania nawet o 15%.

Z myślą o Twoich potrzebach powstało zestawienie grzejniki elektryczne – ranking mocy urządzeń oraz kalkulator doboru grzejników NOGEN. Dzięki kalkulatorowi samodzielnie dobierzesz urządzenie, jakiego potrzebujesz, ponieważ bierze pod uwagę następujące czynniki: wymiary pomieszczenia, ocieplenie budynku, rodzaj okien, a także datę powstania nieruchomości. Jeśli zastanawiasz się, jaki grzejnik elektryczny wybrać, wpisz w puste pola informacje o powierzchni lokalu, kubaturze (ilość powietrza do ogrzania) oraz wymaganej mocy grzejnika. Uzupełnij również dane dotyczące szacowanego miesięcznego zużycia energii oraz kosztów, a kalkulator doboru grzejników NOGEN w kilku prostych krokach wybierze dla Ciebie urządzenie o odpowiednich parametrach.

Jak dobrać grzejnik – zaufaj naszym ekspertom

Jeśli kalkulator doboru grzejników NOGEN nie rozwiązał Twoich wątpliwości i wciąż zastanawiasz się „jaki grzejnik energooszczędny wybrać?”, to zaufaj naszym specjalistom. Zespół ekspertów NOGEN wybierze dla Ciebie grzejnik o odpowiedniej mocy, a także pomoże umiejscowić system ogrzewania w domu, biurze czy lokalu. W ofercie mamy ponad kilkanaście modeli urządzeń, dlatego z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o naszej firmie i produktach, przeczytaj artykuł „Energooszczędny grzejnik elektryczny NOGEN”. Aby porozmawiać z naszym przedstawicielem, skorzystaj z formularza kontaktowego.


Kalkulator doboru grzejników NOGEN


Aby prawidłowo wybrać grzejnik NOGEN, opisz swoje pomieszczenie.

*Szerokość (m)

*Długość (m)

*Wysokość (m)

Czy budynek jest ocieplony?
Tak
Nie
Nie wiem

Jakie okna są w pomieszczeniu?

Nowe okna
Stare okna
Nie wiem

Kiedy powstał budynek, w którym jest Twoje pomieszczenie?
 przed 1974 r.
 w latach 1975 – 1999
 po roku 2000

Twoje pomieszczenie


 

 

 W

kW

 zł. brutto