Ile kosztuje ogrzewanie energooszczędnymi grzejnikami elektrycznymi NOGEN?

Jeśli szukasz najlepszego sposobu na ogrzanie domu, z pewnością spotkasz się z opinią, że koszty ogrzewania elektrycznego są bardzo wysokie. Jest to jednak mit – grzejniki elektryczne NOGEN generują znaczne oszczędności! Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii stanowią rozwiązanie nie tylko opłacalne, ale również ekologiczne, skutecznie przyczyniając się do walki ze smogiem. Zobacz, ile kosztuje ogrzewanie elektryczne z wykorzystaniem energooszczędnego systemu grzejników NOGEN.

Koszty ogrzewania elektrycznego domu

W ostatnim czasie temat ogrzewania stał się bardzo popularny. Choć coraz większą uwagę zwraca się na kwestie ekologii, wiele osób wciąż wykorzystuje źródła energii szkodliwe dla środowiska, takie jak np. kotły węglowe. Jest to zjawisko o tyle niebezpieczne, że w kotłach często pali się śmieci, meble, a nawet plastik, co skutkuje systematycznie zwiększającym się poziomem smogu. Tego typu praktyki wiążą się z powszechnie przyjętym przekonaniem, że koszty ogrzewania elektrycznego są bardzo wysokie. Tymczasem jest to błędne stwierdzenie, ponieważ nowoczesne grzejniki elektryczne takie jak NOGEN różnią się od urządzeń dostępnych na rynku jeszcze parę lat temu. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii, funkcji optymalizacji temperatury oraz ręcznemu sterowaniu znacznie zmniejszają koszt ogrzewania domu, a do tego są proekologiczne. Wybierając ogrzewanie dla siebie, warto zastanowić się, czy inwestycja w energooszczędny grzejnik elektryczny NOGEN nie opłaca się bardziej.

Ile kosztuje ogrzewanie elektryczne?

Jeśli chcesz wiedzieć, jakie są koszty ogrzewania elektrycznego, musisz wziąć pod uwagę nie tylko wydatki na energię, ale również pozostałe czynniki, w tym proces instalacji. Grzejniki elektryczne nie wymagają ingerencji w sieć elektryczną lub strukturę budynku, dlatego koszty ich montażusą bardzo niskie (inwestycja w kocioł węglowy to wydatek rzędu nawet 30 000 zł). Ponadto w przypadku systemu NOGEN nie ma potrzeby przeprowadzania częstych, drogich napraw i przeglądów, co w dłuższej perspektywie generuje oszczędności. To również mniejsze koszty ogrzewania domu na samym etapie budowy – zakup grzejników elektrycznych pozwala na zrezygnowanie z komina lub przyłącza gazowego. Dodatkowo urządzenia NOGEN zajmują o wiele mniej miejsca niż np. systemy ogrzewania na węgiel (dostępna jest nawet wersja mobilna urządzenia Nogen), a dzięki dostępowi ograniczonemu kodem PIN są najbezpieczniejszym rozwiązaniem wśród produktów dostępnych na rynku.

Koszty ogrzewaniaco trzeba wziąć pod uwagę?

Aby odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie są koszty ogrzewania elektrycznego trzeba mieć świadomość kilku ważnych aspektów. Podstawowym jest lokalizacja, ponieważ każdy zakład energetyczny ustala indywidualny poziom opłat – koszty ogrzewania różnią się zatem w zależności od miejsca naszego zamieszkania. Duże znaczenie ma także wybór taryfy, z której będziemy korzystać i samego operatora energii elektrycznej. Na koszt ogrzewania domu składają się jednak nie tylko wydatki eksploatacyjne, ale również związane z zakupem oraz instalacją sprzętu. W tej kwestii istotna jest efektywność urządzeń, dlatego moc grzejników powinna zawsze zostać dopasowana do wielkości pomieszczeń, co pozwoli na optymalne wykorzystanie energii.

Znaczny wpływ na koszty ogrzewania ma także izolacja budynku – nieprawidłowa prowadzi do niepotrzebnych strat ciepła, a w konsekwencji zwiększenia rachunków za prąd. Do tego dochodzą pozostałe czynniki oddziałujące na pracę urządzenia, takie jak rodzaj budownictwa, ocieplenie ścian, wilgotność i temperatura powietrza. Poziom zużycia energii elektrycznej zależy również ilości domowników, w tym ich trybu życia oraz sposobu użytkowania sprzętu. Nie zmienia to jednak faktu, że przemyślane zarządzanie ogrzewaniem pozwala zmniejszyć rachunki za prąd. Grzejniki NOGEN podsiadają funkcję optymalizacji temperatury oraz ręczne sterowanie, dzięki czemu znacznie obniżają koszty ogrzewania elektrycznego domu.

Koszt ogrzewania elektrycznego NOGEN

Z myślą o osobach zastanawiających się, ile kosztuje ogrzewanie elektryczne NOGEN, przygotowaliśmy symulację kosztów ich eksploatacji. Kalkulacja ma wyłącznie charakter poglądowy – całkowite koszty ogrzewania elektrycznego domu są uzależnione od wielu czynników, takich jak ceny energii elektrycznej, zakup i instalacja urządzeń, użytkowanie grzejników czy odpowiednia izolacja budynku. Założyliśmy zatem określone warunki, które muszą zostać spełnione dla naszej symulacji.

Koszty ogrzewania NOGEN – warunki:

  • pomieszczenia w nowym budownictwie
  • współczynnik izolacji U=0,3
  • ocieplenie styropianem 10 cm
  • ściany wielowarstwowe z bloczków gazobetonowych grubości 36,5 cm
  • wilgotność powietrza 40-60%
  • średnia temperatura wewnątrz 20°C.
  • wartość uśredniona dla okresu grzewczego 6 miesięcy (listopad-kwiecień)
  • prawidłowe ustawienie i użytkowanie grzejników

Sprawdź koszty ogrzewania elektrycznego NOGEN

Sprawdź ile kosztuje ogrzewanie: