Jak skutecznie ogrzewać grzejnikami NOGEN?

Jeśli chcesz poznać skuteczne sposoby na to, jak ogrzewać grzejnikami elektrycznymi, mamy dla Ciebie kilka wskazówek. Nasi eksperci przygotowali zestaw porad dotyczących montażu oraz użytkowania grzejników NOGEN, dzięki którym z łatwością wprowadzisz energooszczędne ogrzewanie do swojego domu, biura czy lokalu.

Grzejnik elektryczny – jak ogrzewać?

  • nie wychładzaj pomieszczenia,
  • utrzymuj stałą temperaturę w pomieszczeniach,
  • wietrz pomieszczenie nie częściej niż 2 razy dziennie maksymalnie przez 1,5 minuty,
  • nie wyłączaj grzejników na noc,
  • nie wyłączaj grzejników podczas nieobecności,
  • zadbaj o prawidłową lokalizacją grzejnika,
  • zadbaj o prawidłową lokalizację czujnika temperatury,
  • montując grzejnik do ściany umieść go 10 centymetrów nad podłogą.

Jak ogrzewać grzejnikiem elektrycznym?

Jak skutecznie korzystać z energooszczędnego grzejnika elektrycznego NOGEN? Przede wszystkim unikaj wychładzania pomieszczeń. Najwięcej strat ciepła aż 40% pochodzi ze stropu oraz wentylacji, ponieważ ogrzane powietrze w pierwszej kolejności unosi się do góry. Do wychładzania dochodzi również przez ściany tak marnuje się około 30% ciepła. W przypadku okien i podłóg są to straty rzędu nawet 10%. Warto wiedzieć, że temperaturę akumulują nie tylko ściany, okna czy podłoga, ale też wszystkie przedmioty znajdujące się w pomieszczeniu, np. meble oraz sprzęty codziennego użytku.

Procentowe straty ciepła w budynkach obrazuje poniższa grafika.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie NOGEN-Straty-ciepla-w-budynkach.png

Grzejnik elektryczny – jak ogrzewać? Praktyczne wskazówki

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak używać grzejnika NOGEN i zależy Ci na zaoszczędzeniu energii, nie wyłączaj urządzenia na noc. W bardzo wychłodzonym pokoju grzejnik potrzebuje znacznie więcej czasu na przywrócenie optymalnej temperatury. A gdy pracuje dłużej, zużywa dodatkową energię, co w dłuższej perspektywie może odbić się na Twoich finansach. Natomiast w ciepłym pomieszczeniu NOGEN bardzo szybko ogrzewa powietrze do odpowiedniej temperatury, pobierając mniej prądu i generując oszczędności. Aby zapoznać się korzyściami finansowymi płynącymi z użytkowania naszych produktów, przeczytaj artykuł „Ile kosztuje ogrzewanie energooszczędnymi grzejnikami elektrycznymi NOGEN?”

Jak używać grzejnika NOGEN, aby uniknąć wychładzania pomieszczeń i budynku?

Gdy instalujemy energooszczędne ogrzewanie, warto pilnować utrzymania stałego poziomu ciepła i unikać wychładzania pomieszczeń, dlatego urządzenie NOGEN powinno pracować nawet podczas długich wyjazdów. Nie obawiaj się pożaru czy zwarcia w instalacji elektrycznej – grzejnik posiada bezpieczniki termiczne, które chronią go przed przegrzaniem. Z perspektywy użytkowania urządzenia równie ważne jest wietrzenie pomieszczeń. Przepływ świeżego powietrza nie tylko wspiera cyrkulację termiczną, ale ma także duże znaczenie dla naszego zdrowia. Rekomendujemy wietrzenie pomieszczenia 1-2 razy dziennie przez maksymalnie 1-1,5 minuty.

Umiejscowienie grzejnika a energooszczędność

Prawidłowe umieszczenie grzejników NOGEN ma istotny wpływ na ich efektywność oraz energooszczędność. Z tego powodu nie instaluj naszego urządzenia w przeciągu, na wprost okna lub drzwi, a także pod firankami. Najlepsze dla niego będzie umiejscowienie bokiem do ściany, na której znajduje się okno. Jeśli masz wątpliwości, gdzie powinno się znajdować energooszczędne ogrzewanie NOGEN, przygotowaliśmy dla Ciebie poniższą grafikę.

„Jak działa energooszczędny grzejnik elektryczny NOGEN?”

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Gdzie-postawic-energooszczedne-grzejniki-elektryczne-NOGEN.png

Elastyczne i energooszczędne ogrzewanie

Zapewne chcesz dowiedzieć się jak ogrzewać grzejnikiem elektrycznym w elastyczny sposób. Ustawienie temperatury w zależności od pomieszczenia umożliwia programator, który służy do sterowania urządzeniem. Optymalna temperatura w sypialni wynosi 18°C, a w salonie 20°C. Jako że w kuchni podczas gotowania podnosi się poziom ciepła, grzejnik w tym pomieszczeniu powinien ogrzewać powietrze na poziomie 18°C. Aby zapoznać się z technologią programatora, przeczytaj artykuł

Jak skutecznie korzystać z grzejnika NOGEN?

NOGEN – montaż

Jak używać prawidłowo grzejnika NOGEN? W pierwszej kolejności zamontuj go zgodnie z naszymi wytycznymi. Nie będzie to trudne, ponieważ produkty NOGEN nie wymagają ingerencji w sieć elektryczną oraz strukturę budynku. Standardowy model zawiera zestaw wieszaków naściennych, natomiast w ofercie posiadamy również wersję mobilną z kółkami. Więcej o naszych produktach przeczytasz w artykule „Energooszczędny grzejnik elektryczny NOGEN”. Rekomendujemy, aby grzejnik NOGEN zainstalować 10 cm nad podłogą w celu zapewnienia optymalnego przepływu powietrza. Jeśli zakupiłeś model do powieszenia, odległość pomiędzy uchwytami montażowymi powinna wynosić:

  • 25-30 cm – dla ogrzewaczy o szerokości 48 cm
  • 50-60 cm – dla ogrzewaczy o szerokości 84 cm

Czujnik temperatury – zasada działania

Jeśli zastanawiasz się, jak skutecznie korzystać z produktów NOGEN, mamy dla Ciebie jeszcze jedną radę. Zamontuj czujnik temperatury według naszych zaleceń, umieszczając go na wysokości 120 cm od podłogi – jak najdalej od okna, drzwi oraz grzejnika. Urządzenie powinno zostać zainstalowane w pomieszczeniu, w którym nie będzie narażone na działanie czynników zewnętrznych, co może doprowadzić do strat energii.