Przenośny grzejnik – wygoda, bezpieczeństwo i użyteczność

W Polsce chłodno bywa nie tylko w sezonie jesienno-zimowym. Aby zyskać pewność, że w mieszkaniu zawsze panuje odpowiednia temperatura, sięga się po różnego rodzaju rozwiązania grzewcze. Poza rozbudowanymi systemami, wiele osób decyduje się na grzejniki elektryczne przenośne, które można przestawiać z miejsca na miejsce. W jakich sytuacjach sprawdzą się najlepiej?

Ogrzewanie przenośne niejedno ma imię

Nowoczesna technologia sprawia, że na rynku dostępnych jest mnóstwo rodzajów urządzeń grzewczych. Wiele z nich występuje w wersji mobilnej, która znajduje zastosowanie na rozmaitych przestrzeniach, nie tylko w obrębie wnętrza domu, np. na balkonie czy tarasie. Użytkownicy mogą wybierać spośród termowentylatorów, piecyków gazowych czy naftowych. Lepszym rozwiązaniem są jednak grzejniki elektryczne przenośne NOGEN. Dlaczego? Na to pytanie odpowiemy w poniższym tekście.

Grzejnik przenośny NOGEN – zalety

Możliwość przestawiania z miejsca na miejsce sprawia, że w niektórych sytuacjach grzejnik przenośny NOGEN zyskuje przewagę nad urządzaniami mocowanymi na stałe. Z uwagi na bezpieczeństwo, wygodę i energooszczędność stanowi także lepszy wybór niż alternatywne, mobilne urządzenia grzewcze.

Jego podstawowe zalety to między innymi:

  • Elastyczność użytkowania – nasz grzejnik konwektorowy przenośny jest niezwykle elastyczny w użytkowaniu. W przeciwieństwie do modelu stacjonarnego można z niego korzystać wszędzie tam, gdzie zachodzi taka potrzeba, bez konieczności przeprowadzania prac instalacyjnych. Wygodne kółka pozwalają na przenoszenie urządzenia grzewczego z pokoju do pokoju, a nawet użytkowanie go poza domem, np. podczas przyjęć w ogrodzie lub na tarasie. Co więcej, grzejnik przenośny NOGEN świetnie sprawdza się w podróży, zapewniając ciepło na campingu czy w domku letniskowym. Chłodne dni i noce zdarzają się w Polsce nawet latem, dlatego warto się na taką ewentualność zabezpieczyć.
  • Możliwość ogrzania poza sezonem grzewczym – pogoda w naszym kraju bywa kapryśna. Sytuacje, w których pojawia się konieczność ogrzania pomieszczenia w sezonie wiosenno-letnim są stosunkowo częste. Grzejniki elektryczne przenośne energooszczędne NOGEN stanowią odpowiedź na ten problem, ponieważ można je uruchomić, nawet gdy centralne ogrzewanie zostało już wyłączone. Wystarczy włożyć wtyczkę do kontaktu, aby po chwili cieszyć się z ciepłego powietrza.
  • Wsparcie dla centralnego systemu ogrzewania – nasz grzejnik przenośny to także świetne rozwiązanie, gdy w okresie grzewczym centralne ogrzewanie nie jest w stanie dostarczyć odpowiedniej ilości ciepła. Włączenie urządzenia mobilnego umożliwia osiągnięcie optymalnej temperatury w pomieszczeniu, w którym aktualnie znajdują się domownicy i jednocześnie pozwala zaoszczędzić na ogrzewaniu w pozostałych częściach domu.
  • Bezpieczeństwo – w świadomości niektórych osób utarło się przekonanie, że przenośne systemy grzewcze są niebezpieczne. I rzeczywiście, stwierdzenie to jak najbardziej odnosi się do niektórych rodzajów urządzeń, takich jak termowentylatory i piecyki gazowe, ale nie do produktów NOGEN. Nasze grzejniki elektryczne przenośne zostały wyposażone w szereg nowoczesnych funkcji, chroniących przed spięciami i przeciążeniami sieci elektrycznej, a także występowaniem niepożądanych zdarzeń, jak pożary czy zaczadzenia. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.
Grafitowy grzejnik NOGEN w wersji mobilnej na stopkach podłączony do zasilania.

Grafitowy grzejnik NOGEN w wersji mobilnej na stopkach podłączony do zasilania.

Jaki grzejnik przenośny wybrać?

Odpowiedź na pytanie, jaki grzejnik przenośny wybrać, może być tylko jedna – NOGEN! Jego działanie opiera się na zjawisku konwekcji, dzięki czemu równomiernie dostarcza ciepło do pomieszczenia. W dodatku jest energooszczędny, umożliwiając wygenerowanie znacznych oszczędności w dłuższej perspektywie użytkowania.

Jeśli chcesz ogrzewać szybko i efektywnie, postaw na grzejnik elektryczny przenośny z termostatem NOGEN. Dzięki wykorzystaniu innowacyjnej technologi, w porównaniu do dostępnych na rynku alternatyw nie ma sobie równych! Odwiedź nasz sklep z grzejnikami konwektorowymi, wybierz model odpowiedni dla siebie i ciesz się z ciepłego powietrza, zawsze, gdy tego potrzebujesz.