Dogrzewanie mieszkania – grzejnik elektryczny jako dodatkowe źródło ogrzewania

Gdy temperatura na zewnątrz spada, każdy z nas czeka na powrót do ciepłego domu. Niestety bardzo często centralne grzejniki nie są w stanie ogrzać wszystkich pomieszczeń. Wówczas warto zdecydować się na dogrzewanie mieszkania. Jak zrobić to bezpiecznie, tanio i skutecznie?

Dogrzewanie mieszkania – kiedy warto?

Kiedy nadchodzą chłodniejsze dni, wiele osób zaczyna myśleć o tym, aby zapewnić komfort termiczny w swoim mieszkaniu. Tymczasem w wielu lokalach ogrzewanie nie jest w stanie dostarczyć odpowiedniej ilości ciepła. Dlaczego? Grzejniki najczęściej umieszcza się pod oknami, które w wielu przypadkach bywają nieszczelne. Gdy do tego dochodzi słaba izolacja budynku i lokal położony na jego skraju, możemy być pewni, że zimno przeniknie do środka. W takiej sytuacji warto zdecydować się na dogrzewanie mieszkania za pomocą grzejnika elektrycznego. Wbrew powszechnie przyjętemu przekonaniu nie wiąże się to z wysokimi kosztami, o ile wybierzemy urządzenie o odpowiednich parametrach. Aby dogrzewanie mieszkania w bloku było efektywne, warto dokładnie sprawdzić szczelność okien i drzwi, ponieważ to przez nie najczęściej ucieka ciepło. Dlaczego grzejnik będzie lepszy od farelki? Na co zwrócić uwagę, kupując grzejnik elektryczny? Czy dodatkowe źródło ogrzewania rzeczywiście może być tanie? Wszystkie odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym tekście.

Grzejnik elektryczny a dogrzewanie innymi metodami

Niedogrzane mieszkanie w okresie jesienno-zimowym stanowi problem dla wielu mieszkańców bloków. Nieszczelne drzwi i okna, nieocieplone ściany, zapowietrzone grzejniki, kiepska wentylacja – to wszystko sprawia, że w naszych domach panuje chłód. Aby temu zapobiec, możemy sięgnąć po grzejnik elektryczny lub dogrzewanie za pomocą innych sposobów. Urządzeniem bardzo często stosowanym jest termowentylator, czyli tak zwana „farelka”. Nagrzewa się stosunkowo szybko i zajmuje mało miejsca, a do tego kosztuje niewiele. Choć to rozwiązanie korzystne pod pewnymi względami, wiąże się także z kilkoma niedogodnościami. Termowentylator pracuje niezwykle głośno, co może przeszkadzać domownikom, zwłaszcza w porze nocnej. Nie można go także pozostawiać bez nadzoru, ponieważ istnieje ryzyko, że ulegnie przegrzaniu i wywoła pożar. Urządzeniem znacznie bezpieczniejszym niż farelka jest grzejnik elektryczny. Dogrzewanie mieszkania za pomocą nowoczesnego konwektora nie wymaga takiej roztropności podczas użytkowania, a do tego ma jeszcze wiele innych korzyści. Więcej o jego zaletach pisaliśmy w tym artykule.

Skuteczne dogrzewanie mieszkania w bloku

Jeśli szukasz skutecznych sposobów na dogrzanie mieszkania, postaw na grzejnik elektryczny. Dodatkowe źródło ciepła powinno być przede wszystkim wydajne, a takie właśnie jest urządzenie NOGEN. Nasze grzejniki funkcjonują na zasadzie maksymalnego wykorzystywania energii elektrycznej i są nawet trzykrotnie bardziej efektywne od alternatywnych urządzeń dostępnych na rynku! Nie musisz obawiać się, że za dogrzewanie mieszkania zapłacisz wysokie rachunki – dzięki grzejnikom NOGEN znacząco je obniżysz! Oszczędzanie energii z naszym sprzętem to także kwestia nowoczesnych udogodnień. Urządzenia NOGEN posiadają bowiem programator oraz czujnik temperatury, co pozwala na ustawienie optymalnego poziomu ciepła w pomieszczeniach. Ma to zasadniczy wpływ na zmniejszenie kosztów ogrzewania, a także zwiększenie komfortu użytkowania samych grzejników. Aby dowiedzieć się więcej na temat tego, dlaczego elektryczne dogrzewanie mieszkania w bloku może być opłacalne, przeczytaj ten artykuł.

Grafitowy grzejnik NOGEN w wersji mobilnej na stopkach podłączony do zasilania.

Grafitowy grzejnik NOGEN w wersji mobilnej na stopkach podłączony do zasilania.

Niedogrzane mieszkanie? Postaw na NOGEN

Grzejnik elektryczny jako dodatkowe źródło ogrzewania sprawdzi się doskonale nie tylko ze względu na bezpieczeństwo oraz wydajność. To także rozwiązanie niezwykle elastyczne, ponieważ można je dopasować do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika. Nasze urządzenia są dostępne w modelach o różnej mocy, dlatego świetnie poradzą sobie zarówno z dogrzaniem dużych pomieszczeń, jak i tych niewielkich. Grzejnik do mieszkania NOGEN kupisz w dwóch opcjach montażowych – do zwieszenia oraz ze stopkami. Jeśli potrzebujesz pomocniczego urządzenia grzewczego, postaw na wersję mobilną, którą można dowolnie przenosić z miejsca na miejsce. Model do zamocowania na ścianie świetnie sprawdzi się natomiast w roli centralnego systemu ogrzewania.