Jaki grzejnik elektryczny – konwektorowy czy olejowy?
W okresie jesienno-zimowym warto pomyśleć o szybkim i skutecznym sposobie na dogrzanie domu. Optymalnym rozwiązaniem jest oczywiście grzejnik elektryczny. Nie wymaga skomplikowanych prac instalacyjnych, a do tego można go przenosić z miejsca na miejsce, o ile występuje w wersji mobilnej. Tylko który rodzaj wybrać: grzejnik konwektorowy czy olejowy?
Co jest lepsze grzejnik olejowy czy konwektorowy?
Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Każdy z powyższych rodzajów ma swoje zalety i skutecznie ogrzeje pomieszczenia, zapewniając domownikom komfort cieplny. Decyzja: grzejnik olejowy czy elektryczny konwektorowy powinna być podjęta po przeanalizowaniu podstawowych różnic między nimi i na podstawie indywidualnych potrzeb.
Czym charakteryzuje się więc grzejnik olejowy, a czym konwektor? Co je dzieli? Wszystko postaramy się wyjaśnić poniżej.
Grzejnik olejowy elektryczny
Grzejnik olejowy elektryczny jest idealnym rozwiązaniem dla osób nielubiących się spieszyć. Przede wszystkim dlatego, że nagrzewa się stosunkowo długo – osiągnięcie maksymalnej mocy zajmuje mu kilka godzin. Jednak dzięki temu dobrze trzyma ciepło, oddając je jeszcze na długo po wyłączeniu. Jeśli ktoś wpada do domu tylko na krótką chwilę i chciałby porządnie się ogrzać, nie sprawdzi się zatem najlepiej. Przeszkodą w użytkowaniu może być także duży ciężar modelu zasilanego olejem, który utrudnia jego przenoszenie z miejsca na miejsce, chyba że wyposażony jest w specjalne kółeczka.
Mimo że ma pewne wady, grzejnik olejowy elektryczny to urządzenie wydajne, stabilne i wyjątkowo skuteczne. Umożliwia osiągnięcie pożądanej temperatury w niesprzyjających okolicznościach – nawet w mieszkaniu o słabej izolacji. Poradzi sobie z ogrzaniem zarówno większych, jak i mniejszych pomieszczeń, w mieszkaniu czy domu jednorodzinnym. Pozostaje pytanie „ile prądu zużywa grzejnik olejowy elektryczny?”, ale na nie odpowiemy dopiero w dalszej części tekstu.
Grzejnik elektryczny konwektorowy
Co wybrać: grzejnik elektryczny olejowy czy konwektorowy? Chcąc się tego dowiedzieć, trzeba przyjrzeć się również drugiemu z nich. Jest on bardzo popularny z uwagi na szybką zdolność nagrzewania. Sprawdzi się więc zwłaszcza u osób wracających późno do domu i chcących natychmiastowo się ogrzać. Do niewątpliwych zalet grzejnika konwektorowego można także liczyć poręczność. Jako że waży niewiele, jego montaż czy przenoszenie z pokoju do pokoju nie stanowi żadnego wyzwania.
Zdaniem niektórych porównanie: grzejnik konwektorowy a olejowy wypada na korzyść tych ostatnich ze względu na większe możliwości grzewcze. Nie jest to jednak prawda, ponieważ nowoczesne urządzenia wykorzystujące zjawisko konwekcji mają naprawdę dużą moc, dzięki czemu są w stanie skutecznie ogrzać zarówno mniejsze, jak i większe powierzchnie – nawet biura czy lokale publiczne. Wystarczy sprawdzić parametry grzejników konwektorowych NOGEN, aby się o tym przekonać.
Który grzejnik zużywa mniej prądu?
Aby odpowiedzieć na pytanie, który grzejnik zużywa mniej prądu: konwektorowy czy olejowy, trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników. Najważniejszym z nich jest jednak użyta technologia. Urządzenia wyposażone w innowacyjne rozwiązania mogą pobierać dużo mniej prądu, bez względu na to, na czym opierają swoje działanie.
Energooszczędne grzejniki konwektorowe NOGEN
Jaki grzejnik wybrać: olejowy czy konwektorowy? Wszystko zależy od indywidualnych wymagań danej osoby. A jeśli chodzi o wydajność, ważniejszy jest nie tyle sposób funkcjonowania, ile stopień zaawansowania technologicznego. Wśród grzejników opierających się na zjawisku konwekcji wyróżniają się urządzenia NOGEN. Funkcjonują one na zasadzie maksymalnego wykorzystania energii elektrycznej oraz przetwarzania jej na ciepło. Są więc dużo bardziej efektywne od standardowych grzejników dostępnych na rynku, także tych zasilanych olejem.
Zapewne po lekturze naszego tekstu będzie Ci łatwiej podjąć decyzję, jaki kupić grzejnik elektryczny: konwektorowy czy olejowy. Przeanalizuj wszystkie za i przeciw, aby wybrać urządzenie najlepiej odpowiadające Twoim potrzebom. Pamiętaj jednak, że w kwestii wydajności konwektory NOGEN nie mają sobie równych!
-
N4820B Grzejnik 2000W-40m2/100m33,000.00zł
-
N4815B Grzejnik 1500W-30m2/75m32,900.00zł
-
N2810B Grzejnik 1000W-20m2/50m32,800.00zł
-
N4410B Grzejnik 1000W-18m2/45m32,800.00zł
-
N2806B Grzejnik 600W-12m2/30m32,700.00zł
-
N2406B Grzejnik 600W-8m2/20m32,500.00zł
-
N4820G Grzejnik 2000W-40m2/100m33,000.00zł
-
N4815G Grzejnik 1500W-30m2/75m32,900.00zł
-
N2810G Grzejnik 1000W-20m2/50m32,800.00zł