Grzejnik do pokoju – jaki wybrać? Przeczytaj, zanim dokonasz zakupu

Wydawać by się mogło, że znaleźć grzejnik do pokoju to nic trudnego. Okazuje się jednak, że niekoniecznie. W sklepach dostępnych jest wiele rodzajów urządzeń grzewczych, dlatego wybór tego odpowiedniego może stanowić wyzwanie. Podpowiadamy, jakie grzejniki do pokoju sprawdzą się najlepiej i czym kierować się, wybierając grzejnik do pokoju.

Jakie grzejniki do pokoju?

Jest tyle urządzeń grzewczych, ile preferencji i potrzeb użytkowników. Grzejnik do pokoju występuje w następujących rodzajach:

  • ceramiczny

W tym grzejniku ceramika pełni funkcję materiału przechowującego ciepło. Gromadzi je, a potem stopniowo oddaje do otoczenia.

  • promiennik podczerwieni

Jaki grzejnik do pokoju działa podobnie jak słońce? Oczywiście promiennik podczerwieni, który wykorzystuje do pracy promieniowanie podczerwone. Nagrzewa on ludzi oraz przedmioty w pomieszczeniu zamiast powietrza, co przekłada się na maksymalną energooszczędność.

  • olejowy

Jeśli komuś marzy się nowoczesny grzejnik do pokoju, olejowy nie będzie najlepszym wyborem. Jest wypełniony olejem termicznym, który się nagrzewa i następnie oddaje ciepło do otoczenia. To przestarzała technologia, mimo że stosunkowo bezpieczna oraz dość wydajna.

  • kanałowy

Urządzenie grzewcze umieszczane w kanałach pod podłogą lub w ścianie. Ciepłe powietrze emituje przez otwory wentylacyjne, co umożliwia równomierne ogrzewanie pomieszczenia.

  • płytowy

Bardzo popularny grzejnik na ścianę do pokoju. W jego wnętrzu znajdują się kanały, przez które przepływa gorąca woda, docierając następnie do płyt, a potem ogrzewając powietrze.

  • konwektorowy

Jaki grzejnik elektryczny do pokoju jest wyjątkowo skuteczny? Wysoką wydajnością cechują się urządzenia konwektorowe. Działają one na zasadzie konwekcji, przemieszczając ciepłe powietrze w górę, a chłodniejsze w dół, co doprowadza do jego równomiernej cyrkulacji po całym pomieszczeniu. W technologię konwektorową wyposażony jest między innymi grzejnik do mieszkania NOGEN. Odwiedź nasz sklep już dziś!

jakie grzejniki dp pokoju

Jaki wybrać grzejnik do pokoju?

To, jak wybrać grzejnik do pokoju, zależy od wielu czynników. Istotna jest wielkość i układ pomieszczenia, w którym będzie się znajdował, a także efektywność energetyczna oraz moc grzewcza, gdyż mają zasadniczy wpływ na koszty. Nie można również zapomnieć o komforcie oraz kwestiach estetycznych – urządzenie grzewcze musi być dobrze dopasowane do użytkownika.

Grzejnik elektryczny do pokoju – czym się kierować przy wyborze?

1. Wielkość oraz układ pomieszczenia

Jakie grzejniki do pokoju wybrać? Chcąc odpowiedzieć na to pytanie, trzeba w pierwszej kolejności wziąć pod uwagę wielkość pomieszczenia. Im większy metraż, tym większa moc grzewcza jest bowiem potrzebna. Duże znaczenie przy zakupie urządzenia grzewczego ma także układ mebli oraz drzwi. Grzejnik musi być do nich tak dobrany, aby zapewnić optymalny rozkład ciepła.

2. Efektywność energetyczna

Grzejnik elektryczny do pokoju powinien mieć wysoką efektywność energetyczną, co pozwoli zminimalizować koszty eksploatacji. Warto szukać urządzeń o obniżonym zużyciu prądu i zwiększonej wydajności cieplnej.

3. Moc grzewcza

Moc grzewcza jest niezwykle ważnym parametrem. Jeśli nie będzie dobrze dobrana, może dojść do wychłodzenia pomieszczeń lub odwrotnie – do ich przegrzania. W celu ustalenia optymalnych parametrów urządzenia grzewczego najlepiej posłużyć się specjalnym wzorem. O tym, jak dobrać grzejnik do pokoju pod kątem mocy pisaliśmy w artykule Jak wybr grzejnik do mieszkania?

4. Komfort użytkowania

Grzejnik do pokoju elektryczny powinien zawierać funkcję programowania czasu pracy oraz automatycznej regulacji temperatury. Dzięki nim zwiększy się komfort cieplny, a także oszczędności, ponieważ urządzenie będzie funkcjonowało maksymalnie wydajnie.

5. Estetyka

Nie można zapomnieć, że grzejnik jest elementem wystroju wnętrza, dlatego warto dobrać go do stylu pomieszczenia oraz preferowanej estetyki. Obecnie niektórzy producenci oferują nawet opcję personalizacji obudowy urządzenia grzewczego. Jakie grzejniki do pokoju można udekorować zgodnie ze swoim gustem? Taką możliwość daje m.in. NOGEN. Przeczytaj artykuł Designerskie grzejniki jako element wystroju wnętrz, aby poznać szczegóły naszej oferty.