Jaki wybrać grzejnik do mieszkania?

Wybierając grzejniki elektryczne do mieszkania, musisz wciąć pod uwagę kilka podstawowych czynników. Obecnie na rynku znajdziesz wiele nowoczesnych urządzeń grzewczych o różnych parametrach, dlatego wybór odpowiedniego może stanowić wyzwanie. Jaki grzejnik elektryczny do mieszkania będzie zatem najlepszy?

Rodzaj ogrzewania w bloku – od czego zależy

Wiele osób zastanawia się, jaki grzejnik elektryczny do mieszkania wybrać. Sprawa nie jest wcale taka prosta, ponieważ rodzaj głównej instalacji zazwyczaj podlega decyzji wspólnoty mieszkaniowej. Sposób ogrzewania zależy od takich czynników jak typ i konstrukcja budynku, poprowadzenie rur czy rozmieszczenie wszystkich lokali. Optymalna moc oraz materiał, z którego będą wykonane grzejniki, ustalana jest odgórnie, natomiast nowi lokatorzy mają często wpływ tylko na wygląd urządzeń. Istnieje jednak kilka sposobów na wprowadzenie własnego rodzaju ogrzewania, nawet jeśli mieszkasz w bloku. Na rynku znajdziesz mnóstwo elastycznych rozwiązań, wśród których na szczególną uwagę zasługują grzejniki NOGEN. Nasze urządzenia w kilku prostych krokach zamontujesz gdziekolwiek zechcesz – przenośna wersja sprawdzi się nawet w mieszkaniu z ogrzewaniem gazowym. Obecnie w budynkach mieszkalnych stosuje się wiele rodzajów grzejników, różniących się od siebie parametrami oraz materiałem. Aby wybrać grzejnik elektryczny do mieszkania, warto zapoznać się ze wszystkimi produktami dostępnymi w sklepach. Jaki grzejnik elektryczny do mieszkania będzie najlepszy?

Grzejnik elektryczny do mieszkania – jaki wybrać?

Wybierając grzejnik elektryczny do mieszkania, trzeba w pierwszej kolejności wziąć pod uwagę jego materiał od tego zależy jakość oraz cena produktu. Urządzenia dostępne na rynku są wykonane z trzech podstawowych rodzajów tworzyw. Do tych najtańszych zaliczamy stal, która jest mało wytrzymała i niezwykle podatna na wodę oraz tlen zawarty w powietrzu. W sklepach można kupić także urządzenia żeliwne starego typu, coraz rzadziej spotykane w mieszkaniach. Posiadają szereg korzyści, takich jak wysoka odporność na rdzewienie oraz wilgotność, ale bardzo szybko się nagrzewają, stwarzając ryzyko wystąpienia pożarów czy zaczadzeń. Materiałem, z którego powstają grzejniki elektryczne, jest również aluminium. Urządzania wykonane z tego tworzywa cechuje niezwykła lekkość oraz wysoki komfort użytkowania. Aluminiowe grzejniki elektryczne stosuje się w systemach grzewczych opartych na technologii konwektorowej, takich jak NOGEN. Nasze produkty posiadają szereg nowoczesnych udogodnień, np. możliwość programowania oraz automatycznej regulacji temperatury, dzięki czemu są znacznie bardziej wydajne od konkurencji. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj.

Biały grzejnik NOGEN w wersji mobilnej na stopkach podłączony do zasilania.

Grzejniki elektryczne do mieszkania – najważniejsze parametry

Jeśli zastanawiasz się, jakie grzejniki elektryczne do mieszkania będą najlepsze pod względem mocy, musisz wziąć pod uwagę powierzchnię lokalu oraz rodzaj budynku, w tym jego izolację. Zapotrzebowanie na ciepło różni się w zależności od typu nieruchomości – dla domów jednorodzinnych wynosi od 90 do 120 W/m2, natomiast dla mieszkań od 60 do 90 W/m2. Aby ustalić optymalną moc grzejnika, warto skorzystać ze wzoru, czyli pomnożyć współczynnik zapotrzebowania cieplnego i wielkość pomieszczenia, która została wyrażona w m2. Wybierasz grzejniki elektryczne do mieszkania? Musisz mieć świadomość, że umiejscowienie urządzeń grzewczych ma istotny wpływ na ich wydajność. Nie zaleca się instalowania grzejników na wprost okna i drzwi, w przeciągu oraz pod firankami, ponieważ może to doprowadzić do zwiększonego poboru energii elektrycznej, a w konsekwencji wyższych rachunków za prąd. Urządzenie NOGEN najlepiej zamontować bokiem do ściany, co pozwoli na jego efektywną pracę. Zanim zdecydujesz się na ogrzewanie mieszkania za pomocą naszych grzejników, zapoznaj się ze szczegółowymi wskazówkami na temat ich instalacji, które znajdziesz w tym artykule.