Tanie grzejniki elektryczne – czy opłaca się je kupować

Wiele osób w poszukiwaniu oszczędności chce zainwestować w tanie grzejniki. Jednak ten krok, choć na pierwszy rzut oka może wydawać się rozsądny, w istocie wcale taki nie jest. Kupując najtaniej jak się da, trzeba bowiem iść na wiele ustępstw, zwłaszcza w kwestii jakości czy wydajności, przez co użytkowanie w dłuższej perspektywie przestaje być opłacalne. Przeczytaj artykuł i sprawdź, dlaczego nie warto inwestować w tanie grzejniki elektryczne.

Grzejniki – tanio, ale czy dobrze?

Ogrzewanie potrafi mocno nadszarpnąć domowy budżet, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. W obliczu rosnących cen energii elektrycznej, na etapie zakupu bądź wymiany urządzeń grzewczych coraz częściej rozważa się inwestycję w tanie grzejniki. Z pozoru jest to rozwiązanie ekonomiczne i łatwe w implementacji. Jednak z czasem może stać się obciążeniem dla finansów, ponieważ tanie grzejniki pokojowe cechuje niska wydajność, trwałość i co ma szczególne znaczenie z perspektywy oszczędności – kosztowna eksploatacja. W tym artykule postaramy się wyjaśnić, dlaczego najtańsze rozwiązania nie zawsze są dobre, a wręcz często okazują się pułapką, która prowadzi do większych wydatków.

Tanie grzejniki – ryzyko związane z zakupem

W branży producentów grzejników zresztą tak jak wszędzie, nie brakuje firm nastawionych na szybki zysk. Proponują produkty niskiej jakości, wabiąc klientów atrakcyjną ceną. Nierzadko taki tani grzejnik jest podróbką droższego oryginału lub po prostu ładnie opakowanym, ale fatalnej jakości urządzeniem. W rezultacie początkowy zachwyt klienta szybko zamienia się w smutne rozczarowanie, bo okazało się, że „co tanie to drogie”. Mając tego świadomość, warto dokładnie przeanalizować ryzyko związane z zakupem tanich grzejników.

Dlaczego nie warto kupować tanich grzejników?

1. Niska efektywność energetyczna

Nie istnieje coś takiego jak tanie grzejniki elektryczne energooszczędne. Wręcz przeciwnie – za niską ceną zazwyczaj stoi niska efektywność energetyczna. Jak to należy rozumieć? Budżetowe urządzenia grzewcze zużywają więcej prądu do wytworzenia tej samej ilości ciepła, co droższe modele. Kupując grzejniki elektryczne tanio, można więc spodziewać się wyższych rachunków za prąd i tego, że po jakimś czasie po początkowych oszczędnościach nie będzie już śladu.

tanie grzejniki elektryczne

Sprawdź, jak działa energooszczędny grzejnik elektryczny NOGEN

2. Krótsza żywotność i mniejsza trwałość

Tanie grzejniki często są wykonane z materiałów niskiej jakości, co wpływa na ich trwałość i odporność na uszkodzenia. Skutkuje to awariami, koniecznością częstszych napraw czy nawet potrzebą wcześniejszej wymiany urządzeń na nowe.

3. Ograniczone funkcje

Budżetowe rozwiązania grzewcze rzadziej oferują zaawansowane funkcje, takie jak programator czasowy, termostat albo kalkulator zużycia energii. Ich brak może sprawić, że użytkowanie grzejników będzie nie tylko mniej komfortowe, ale też mniej efektywne.

4. Brak gwarancji bezpieczeństwa

Kupując grzejniki tanio, trzeba uświadomić sobie, że mogą nie spełniać wszystkich norm bezpieczeństwa, co wiąże się ze zwiększonym ryzykiem pożaru lub wystąpienia innych niebezpiecznych sytuacji. To stanowi z kolei realne zagrożenie dla domowników, dlatego przed podjęciem decyzji o zakupie warto zastanowić się dwa razy.

5. Ograniczone gwarancje i wsparcie posprzedażowe

Producenci oferujący tanie grzejniki dekoracyjne lub pokojowe często oferują krótsze okresy gwarancyjne i ograniczone wsparcie posprzedażowe. Może to oznaczać problemy z pomocą w przypadku awarii, co również generuje dodatkowe stresy oraz oczywiście koszty.

6. Negatywny wpływ na środowisko

Mniejsza efektywność energetyczna tanich grzejników nie tylko generuje wyższe koszty eksploatacji, ale także ma negatywny wpływ na środowisko przez większe zużycie energii i związaną z tym emisję CO2.

Jak widać, najtańsze rozwiązania nie zawsze są najlepsze. Choć decyzja o zakupie grzejników w atrakcyjnej cenie na pierwszy rzut oka może wydawać się opłacalna, w rzeczywistości taka nie jest. Warto więc zastanowić się nad inwestycją w droższe, ale bardziej efektywne oraz bezpieczne grzejniki elektryczne konwektorowe NOGEN, które w dłuższej perspektywie zapewnią większe oszczędności i komfort użytkowania.

Zamiast kupować najtaniej, wybierz urządzenia, które posłużą Ci przez lata! W NOGENIE dajemy 5 lub 10 lat gwarancji na zakup grzejników, co mówi samo za siebie. Zapraszamy do zapoznania się naszą ofertą!