Co zamiast Ekogroszku? Znamy alternatywę dla ogrzewania na ekogroszek

Kryzys związany z ekogroszkiem trwa już dobre pół roku, a z miesiąca na miesiąc coraz bardziej się pogłębia. Problemy dotyczą nie tylko dostępności surowca, ale także jego galopujących cen, sięgających powyżej 3 tys. za tonę. W obliczu tych zmian pojawia się potrzeba poszukiwania tańszych i bardziej stabilnych sposobów na ogrzewanie zamiast ekogroszku. Po wakacjach, gdy tylko zacznie się okres grzewczy, może go przecież całkowicie zabraknąć, nie mówiąc o kolejnych, zapowiadanych podwyżkach. Jaka alternatywa dla ekogroszku będzie najlepsza?

Alternatywa dla ekogroszku jest potrzebna

Jeszcze do niedawna ekogroszek uchodził za niezwykle popularne źródło energii. Państwo za namową Unii Europejskiej zachęcało, aby zastąpić nim tradycyjny węgiel i oferowało dotacje na zakup nowoczesnego, w teorii bardziej ekologicznego kotła. Setki tysięcy osób dało się na to namówić, zarazem zapominając o zapowiadanej dekarbonizacji polskiej gospodarki. Tymczasem zgodnie z jej założeniami korzystanie z surowców kopalnych miało być z czasem coraz mniej opłacalne, co znalazło odzwierciedlenie w obecnej sytuacji na rynku energetycznym. Aktualne ceny groszku są niezwykle wysokie, nawet trzykrotnie wyższe niż w 2021 roku. Jednocześnie pojawia się problem z dostępnością surowca, za który w dużej mierze odpowiada rezygnacja z importu węgla z Rosji, ale także wspomniana już dekarbonizacja oraz kryzys energetyczny na światowych rynkach. Jednak nie znalezienie przyczyny problemu jest w tym przypadku najważniejsze. Zasadnicze pytanie brzmi: jakie ogrzewanie zamiast ekogroszku będzie najlepsze? W końcu czymś trzeba go zastąpić.

Jakie ogrzewanie zamiast pieca na ekogroszek?

Zamiast pieca na ekogroszek lepiej zainwestować w ogrzewanie elektryczne. Prąd jest dużo bardziej stabilnym, a w obliczu rosnących cen węgla również tańszym źródłem energii. Ogrzewanie elektryczne zamiast pieca na ekogroszek pozwala wygenerować znaczne oszczędności przy założeniu, że wybierze się urządzenie grzewcze o odpowiednich parametrach.

Jaka alternatywa dla ekogoszku jest najlepsza? Oczywiście grzejniki elektryczne. Wybór ten może budzić wątpliwości, zwłaszcza wśród osób mylnie przekonanych, że ogrzewanie prądem dużo kosztuje. W rzeczywistości wypada jednak znacznie korzystniej niż ekogroszek, a wszystko dzięki innowacyjnej technologii, w którą wyposażone są nowoczesne rozwiązania grzewcze.

O tym, dlaczego energia elektryczna przedstawia się jako tańsza alternatywa dla ekogroszku, pisaliśmy w jednym z ostatnich artykułów. Zapoznaj się z tekstem „Grzejnik konwektorowy a ekogroszek”, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o kosztach obydwu rozwiązań.

Co zamiast ekogroszku?

Odpowiedź na pytanie, co zamiast ekogroszku, jest prosta. Najlepszy wybór stanowią grzejniki o niskim poborze energii elektrycznej, dzięki którym można sporo zaoszczędzić. Spośród dostępnych na rynku urządzeń o takiej funkcjonalności zdecydowanie wyróżniają się konwektory NOGEN – nawet trzykrotnie bardziej wydajne od konkurencji, a do tego ekologiczne.

ogrzewanie elektryczne alternatywą dla ogrzewania na ekogroszek

Grzejniki NOGEN – wydajne i energooszczędne

Nasze ogrzewanie elektryczne alternatywą dla ogrzewania na ekogroszek? Wszystko zdaje się za tym przemawiać. Pierwszym, zasadniczym argumentem są oczywiście koszty. Ich porównanie bez wątpienia wypada na korzyść grzejników, nie tylko w obliczu rosnących cen ekogroszku. Urządzenia NOGEN funkcjonują na zasadzie maksymalnego wykorzystania energii elektrycznej i przekształcania jej na ciepło, co sprawia, że pracują dużo bardziej efektywnie od nowoczesnych pieców węglowych. Tym samym pozwalają wygenerować znaczne oszczędności w dłuższej perspektywie użytkowania, a w połączeniu z fotowoltaiką ogrzewać niemal bezkosztowo. Jeśli zależy Ci na zmniejszeniu rachunków za ogrzewanie, nie musisz więc dłużej zastanawiać się, jakie ogrzewanie zamiast pieca na ekogroszek będzie najlepsze. Odpowiedź brzmi: NOGEN!

Ekologiczna alternatywa dla ekogroszku

Wiele osób uważa ekogroszek za rozwiązanie przyjazne środowisku. I może rzeczywiście taki jest w porównaniu do tradycyjnego węgla, ale już niekoniecznie, gdy weźmie się pod uwagę jego emisyjność. W końcu podczas spalania tego surowca powstają szkodliwe substancje, odpowiedzialne za zanieczyszczanie naszej planety. Jaka alternatywa dla ekogroszku bardziej sprzyja ekologii? Tutaj również świetnym przykładem są grzejniki NOGEN. Gdy pracują, nie produkują żadnych gazów, spalin czy odpadów spalin, mogących mieć negatywny wpływ na środowiska.

Wiesz już, co wybrać zamiast pieca na ekogroszek. Odwiedź sklep NOGEN, zapoznaj się z parametrami naszych grzejników i znajdź urządzenie na miarę swoich potrzeb!