Grzejnik konwektorowy jako alternatywa w czasie kryzysu energetycznego

Mamy do czynienia z kryzysem energetycznym. Wzrost cen węgla, gazu i prądu dotyczy całej Europy, ale w Polsce, która wciąż ogrzewa w oparciu o przestarzałe źródła energii, sytuacja jest szczególnie niepokojąca. Taryfy zatwierdzone na bieżący rok nie pozostawiają złudzeń – w 2022 zapłacimy jeszcze więcej niż w 2021. Nie oznacza to jednak, że jesteśmy całkowicie bezsilni – możemy bowiem sięgnąć po ogrzewanie alternatywne, które kosztuje znacznie mniej niż powszechnie stosowane rozwiązania i pozwala zaoszczędzić. Mowa oczywiście o grzejnikach konwektorowych NOGEN!

Na czym polega kryzys energetyczny?

Drogi węgiel i gaz, galopujące ceny prądu – wszystko to składa się na kryzys energetyczny, który opanowuje Polskę. Jego przyczyna w dużej mierze leży w niestabilnej sytuacji rynku energetycznego, ale nie tylko. Powodem jest także wieloletnie odkładanie niezbędnych działań modernizacyjnych na „lepsze czasy”.

Kryzys energetyczny i jego konsekwencje

Kryzys energetyczny w Polsce wzbudza niepokój wśród odbiorców energii, polityków oraz instytucji zajmujących się utrzymaniem bezpieczeństwa energetycznego naszego kraju. Nie daje także spokoju samym mieszkańcom, którzy zmuszeni są płacić coraz wyższe rachunki za prąd. Podejmowane są więc pilne działania, mające na celu poprawę obecnej sytuacji. Na ich długofalowe skutki będzie trzeba jednak poczekać, na co nie każdy może sobie pozwolić. I tu z pomocą przychodzą odnawialne źródła energii oraz ogrzewanie alternatywne, pozwalające na wygenerowanie znacznych oszczędności mimo podwyżek taryf.

Drogie ogrzewanie to nie ostateczność

Drogi gaz i węgiel są problemem dla osób ogrzewających swój dom przestarzałymi, szkodliwymi dla środowiska sposobami. Wyższe stawki za energię elektryczną to już utrudnienie niemal dla każdego – w końcu prąd często jest potrzebny, nawet gdy dostarcza się ciepło za pomocą ekologicznych metod. Niemniej korzystając z alternatywnych rozwiązań, można pobierać go znacznie mniej, a więc płacić dużo niższe rachunki – nawet gdy trwa kryzys energetyczny. Grzejniki konwektorowe NOGEN są tego idealnym przykładem, co postaramy się udowodnić poniżej.

Grzejniki NOGEN jako alternatywa dla drogiego ogrzewania

Grzejniki NOGEN to świetna alternatywa dla drogiego ogrzewania. Choćby dlatego, że w porównaniu do dostępnych na rynku rozwiązań są niezwykle tanie w zakupie. Ich instalacja nie wymaga ponoszenia żadnych nakładów inwestycyjnych oraz budowania dodatkowych elementów w budynku, np. instalacji kominowo – nawiewowej czy kotłowni.

Korzyści dla portfela generowane przez nasze urządzenia dotyczą także zaawansowanej automatyki. Drogie ogrzewanie elektryczne, takie jak wodne, olejowe konwektorowe czy kumulacyjne potrzebuje do pracy dużych ilości energii. System NOGEN działa na zasadzie maksymalnego wykorzystywania pobieranego prądu i przetwarzania go na ciepło. Jest więc dużo bardziej efektywny oraz tańszy w eksploatacji od konkurencji.

Grzejniki NOGEN uznawane są za nową generację urządzeń grzewczych o obniżonym zużyciu energii elektrycznej i większej wydajności. Oznacza to, że nie tylko pracują skuteczniej w porównaniu do dostępnych na rynku alternatyw, ale i pozwalają na wygenerowanie znacznych oszczędności w dłuższej perspektywie użytkowania. Każdy model wyposażony jest licznik zużycia prądu i wyświetlacz, na którym można na bieżąco sprawdzać ilość pobieranej energii elektrycznej, co dodatkowo ułatwia kontrolowanie wydatków.

Więcej informacji o tych grzejnikach można znaleźć na naszej stronie internetowej. Wystarczy odwiedzić sklep NOGEN i zapoznać się z parametrami poszczególnych modeli.

Kryzys energetyczny

Ogrzewanie alternatywne grzejnikami NOGEN i fotowoltaiką

Droga energia elektryczna jest problemem, którego trudno całkowicie się pozbyć korzystając z samych grzejników. Dlatego warto połączyć urządzenia NOGEN z fotowoltaiką, aby uniezależnić się od cen prądu narzucanych przez operatorów. W końcu mimo starań rządu kryzys energetyczny prawdopodobnie potrwa jeszcze długo – zwłaszcza zważywszy na aktualną sytuację na świecie.

NOGEN i fotowoltaika to rozwiązanie, które ma wiele korzyści – pozwala cieszyć się w pełni wydajnym, bezpiecznym i ekologicznym źródłem ciepła, a także zaoszczędzić na rachunkach. Dzięki niemu można produkować prąd na własne potrzeby, co ma szczególne znaczenie z perspektywy rosnących taryf na rynku energetycznym. Więcej o zaletach wykorzystania w swoim domu naszych urządzeń oraz paneli fotowoltaicznych pisaliśmy w osobnym tekście, który jest dostępny tutaj.