Nowoczesne i ładne grzejniki elektryczne. Czy grzejnik może być elementem dekoracyjnym?

Choć podstawowym zadaniem grzejników elektrycznych jest dostarczanie ciepła, w ostatnim czasie zyskują na znaczeniu również jako dekoracja wnętrza. Mnogość dostępnych w sklepach modeli, różniących się od siebie estetyką i designem, powoduje jednak trudności z aranżacją. Jak zatem dopasować grzejniki dekoracyjne do wystroju mieszkania czy domu? Przedstawiamy kilka pomysłów!

Estetyczny grzejnik jako element dekoracyjny

Jeszcze do niedawna grzejnik pełnił wyłącznie funkcję użytkową. Jego rola kończyła się na ogrzewaniu, dlatego niewiele uwagi poświęcano samej estetyce. Wszystkie urządzenia były w białym kolorze, który nie dość, że nie dawał pola do popisu w kwestii aranżacji, to jeszcze miał tendencję do żółknięcia. Grzejniki zamiast eksponować, ukrywano więc – najczęściej za zasłonami, meblami, czy specjalnymi panelami, co niestety negatywnie wpływało na ich wydajność. Z czasem jednak producenci zdali sobie sprawę z oczekiwań klientów i zaczęto rozszerzać ofertę o urządzenia grzewcze o walorach dekoracyjnych. Dzięki temu dziś można wybierać spośród wielu rodzajów grzejników, wpisujących się w najnowsze trendy aranżowania wnętrz.

Ładny grzejnik, czyli jaki?

Ładny grzejnik to marzenie niemal każdego, kto wykańcza lub remontuje mieszkania. Niemniej okazuje się, że asortyment sklepów jest obecnie tak szeroki, że mnóstwo osób ma problem z dopasowaniem urządzenia grzewczego do wnętrza pod kątem estetyki. Tak, estetyki, ale do wyboru grzejnika należy podejść kompleksowo, biorąc pod uwagę również wiele innych aspektów, o czym pisaliśmy między innymi w tym artykule. Wracając jednak do tematu aranżowania – istnieją rozmaite style wnętrzarskie, a każdy z nich wymaga trochę innego podejścia do wyglądu urządzenia grzewczego. W końcu elegancki grzejnik lepiej sprawdzi się w wystroju nawiązującym do estetyki glamour, minimalistyczny w mieszkaniu industrialnym, a jeszcze inny w klimatach prowansalskich.

Jak wybrać grzejniki dekoracyjne?

Wybierając grzejniki dekoracyjne, należy w pierwszej kolejności kierować się ich stylem, tak aby pasowały wizualnie do mebli i wyposażenia znajdujących się w mieszkaniu. Kolejnym ważnym aspektem jest funkcjonalność – urządzenia poza walorami estetycznymi powinny być także użyteczne.

Eleganckie grzejniki dekoracyjne

Ładny grzejnik może przybrać wiele form. Obecnie coraz częściej odchodzi się od klasycznych, białych obudów na rzecz tych bardziej eleganckich. Nie są one jednak przeznaczone do każdego rodzaju wnętrz. Urządzenia w srebrnym lub złotym kolorze najlepiej odnajdą się w lubiących wysoki połysk stylach glamour, art deco oraz nowojorskim. Podobnie modele ozdobione ornamentami, ale ich zastosowanie sięga nieco dalej. Jako eleganckie grzejniki dekoracyjne świetnie będą wyglądać również w aranżacjach urządzonych w stylu klasycznym, stanowiąc ciekawe uzupełnienie dla bardziej stonowanych mebli czy dodatków.

Minimalistyczne grzejniki dekoracyjne

Estetyczny grzejnik wcale nie musi od razu rzucać się w oczy. Może być również prosty i minimalistyczny, odgrywając rolę tła dla reszty aranżacji. Modele o surowej, oszczędnej formie świetnie sprawdzą się w stylu industrialnym. Zwłaszcza te w czarnym kolorze, nawiązujące estetyką do pozostałych elementów wyposażenia – uchwytów, nóg od stolików i krzeseł czy ramek na zdjęcia. Barwy takie jak czerwień, szarość, żółć również będą dobrym pomysłem, ale najlepiej nie na grzejnikach znajdujących się w salonie, a w kuchni lub łazience, wówczas stanowiąc centralny punkt aranżacji.

Uniwersalne grzejniki dekoracyjne

Czy ładny grzejnik może być uniwersalny? Okazuje się, że tak. NOGEN oferuje grzejniki elektryczne konwektorowe, na których można nadrukować dowolną grafikę. Powstaje ona z wysokiej jakości hartowanego szkła wzmocnionego folią, dzięki czemu prezentuje się niezwykle efektownie. No i jest uniwersalna w aranżacji, ponieważ klient sam wybiera, jak będzie wyglądało jego urządzenie. Może zdecydować się na malowniczy krajobraz w stylu prowansalskim, miejską panoramę w klimacie industrialnym, czy zdjęcie pałacu nawiązujące do estetyki glamour. Posiadamy szeroki wybór gotowych grafik, fotografii i wzorów, dlatego dopasowanie ich do swojego wnętrza nie powinno stanowić problemu. Więcej o naszej ofercie grzejników dekoracyjnych pisaliśmy w tym artykule.