Technologia

NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIA

Elektryczny system grzewczy NOGEN to nowa generacja grzejników
elektrycznych konwektorowych o obniżonym zużyciu energii elektrycznej i większej wydajności cieplnej niż grzejniki wodne, olejowe konwektorowe czy kumulacyjne.
Grzejniki NOGEN posiadają nowatorskie rozwiązania technologiczne – chodzi o wewnętrzną metodę rozgrzewania i przekazywania energii cieplnej na zewnątrz elementu grzejnego radiatora, która pozwala na osiągnięcie wysokiej sprawności grzejnika.
Grzejniki NOGEN należą do grupy konwektorów elektrycznych, jednakże elementem grzejnym w grzejnikach nie jest sama grzałka wykonana z drutu oporowego, ale cały zespół takich grzałek umieszczonych w odpowiedni sposób w radiatorze grzejnika. Wykorzystując maksymalnie pobraną energię elektryczną bez strat , grzałki pracują w konstrukcji zamkniętej i w ten sposób są odizolowane od przepływającego powietrza (pracują w środowisku zamkniętym). Grzałki oddają swoją całą energię od wewnątrz do radiatora zbudowanego ze stu trzydziestu kształtowników (kominów) i dzięki temu w znaczny sposób zwiększają konwekcję. Masa i powierzchnia radiatora jest kilka tysięcy razy większa od masy samej grzałki z drutu oporowego. Temperatura radiatora osiąga 165°C przy pełnym przepływie powietrza przez radiator. Kształt radiatora jest tak dobrany, aby ciepło w najbardziej możliwy efektywny sposób zostało przekazywane do otoczenia. Dzięki zastosowaniu powyższych rozwiązań, powietrze w grzejnikach NOGEN nagrzewane jest szybko i szybko zostaje przetransportowane do otoczenia. W grzejnikach o mocy 2000W powietrze wylatujące z radiatora ma temperaturę 100°C i prędkość 1,1 m/s. Powyższe parametry sprawiają, iż grzejniki NOGEN są w stanie 3-4 krotnie szybciej wymienić powietrze w pomieszczeniu, niż tradycyjne konwektory elektryczne o tej samej mocy.
Technologia

POZNAJ NAS LEPIEJ...