Czy wybór systemu ogrzewania może wpłynąć na wartość nieruchomości?
Wartość rynkowa nieruchomości zależy nie tylko od lokalizacji, metrażu czy daty powstania budynku. Istotne są także wszystkie inne elementy, w które właściciel postanowił wyposażyć dom czy mieszkanie. Jednym z nich jest ogrzewanie, mające zasadniczy wpływ na wartość nieruchomości. Jakie systemy grzewcze mogą podnieść wartość inwestycji?
Co określa wartość rynkową nieruchomości?
Istnieje kilka czynników, od których uzależniona jest wartość rynkowa nieruchomości. Najważniejszymi są oczywiście metraż, stan techniczny, rok budowy budynku, standard wykończenia i rozkład pomieszczeń. Duże znaczenie ma także lokalizacja oraz łatwy dostęp do połączeń komunikacyjnych. Na wartość nieruchomości wpływ ma również wysokość czynszu oraz innych opłat związanych z administracją, a nawet stan prawny lokalu.
Wycena wartości nieruchomości
Wycena wartości nieruchomości nie jest sprawą łatwą. Rynek nieustannie się zmienia i trzeba trzymać „rękę na pulsie”, aby wynegocjować dla siebie jak najlepsze warunki. Wycenę najlepiej zacząć od przejrzenia ofert podobnych nieruchomości na portalach internetowych. Jednocześnie pamiętając, że inwestycja inwestycji jest nierówna. Wiele elementów wyposażenia takich jak np. ogrzewanie, może podnosić lub obniżać jej cenę. Warto mieć tego świadomość, jeśli chce się zarobić na sprzedaży nieruchomości jak najwięcej.
Jak podnieść wartość nieruchomości?
Nie ulega wątpliwości, że dzięki dużemu, przestronnemu balkonowi, piwnicy, czy lokalizacji w centrum miasta zwiększy się wartość rynkowa nieruchomości. Nie są to jednak czynniki, na które właściciel lokalu ma jakikolwiek wpływ. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby zadbać także o inne ważne elementy wyposażenia, które przełożą się na wzrost wartości nieruchomości. Mowa oczywiście o ogrzewaniu, mającym duże znaczenie dla wielu inwestorów.
Ogrzewanie a wartość nieruchomości
Ogrzewanie a wartość nieruchomości – czy rzeczywiście istnieje między nimi zależność?
- System grzewczy ma ogromny wpływ na jakość życia i komfort mieszkańców, dlatego, jeśli będzie dobrze zaprojektowany oraz wygodny w użytkowaniu, podniesie wartość nieruchomości.
- Ogrzewanie należy do największych wydatków w domowym budżecie. Gdy w sprzedawanej nieruchomości zostanie zainstalowane urządzenie energooszczędne, które pozwoli zmniejszyć wysokość rachunków za prąd, kupcy będą skorzy więcej za nią zapłacić.
- Nie jest tajemnicą, że wartość nieruchomości zależy także od samej estetyki. Jako że system grzewczy odgrywa spory udział w wystroju, również może wpłynąć na decyzję inwestorów.
- Na koniec warto zaznaczyć, że poszczególne systemy grzewcze różnią się od siebie kosztami zakupu, instalacji i utrzymania. Osoba decydująca się na zakup nieruchomości z pewnością będzie brała pod uwagę to, jak wpłyną na budżet domowy.
Jak zwiększyć wartość nieruchomości za pomocą ogrzewania?
Rozwiązaniami, w które warto zainwestować, aby zwiększyć wartość nieruchomości, są:
Grzejniki elektryczne konwektorowe NOGEN
Grzejniki konwektorowe NOGEN różnią się od tych dostępnych na rynku jeszcze parę lat temu. Mimo że są zasilane energią elektryczną, która do tanich nie należy, są w stanie wygenerować znaczne oszczędności. Wszystko dzięki funkcji maksymalnego pobierania prądu i przekształcania go na energię cieplną, co przekłada się na wydajność trzykrotnie większą od tradycyjnych urządzeń tego typu. Odwiedź Sklep NOGEN i zapoznaj się z naszą ofertą.
Fotowoltaika
Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, dlaczego obecność paneli fotowoltaicznych na dachu domu z miejsca podnosi jego wartość. Rozwiązanie to pozwala produkować prąd na własne potrzeby, a więc niemal całkowicie uniezależnia właściciela nieruchomości od rosnących cen prądu. W połączeniu z energooszczędnym urządzeniem grzewczym (np. grzejniki NOGEN i fotowoltaika) inwestor może ogrzewać nim swoje gospodarstwo domowe praktycznie za darmo. Sprawdź, na czym polega ogrzewanie hybrydowe.
Pompy Ciepła
Pompy ciepła to kolejna przyjazna środowisku propozycja. Mając jedną z nich zainstalowaną w domu, można liczyć się z większym zainteresowaniem kupców w razie sprzedaży – nie tylko z uwagi na jej wydajność, ale także samowystarczalność. Większość energii do pracy pompy ciepła czerpią bowiem z ziemi, powietrza lub gruntu.