Ogrzewanie mieszkań inwestycyjnych – skuteczne, wydajne i energooszczędne

Opłacalność mieszkań inwestycyjnych zależy nie tylko od ich lokalizacji, wielkości oraz standardu wykończenia. Na ostateczny zysk, który zostanie w kieszeni właściciela nieruchomości, wpływ ma również wydajność energetyczna. Dzięki niej możliwe jest między innymi ograniczenie kosztów związanych z ogrzewaniem. Jak wybrać skuteczny i wydajny system?

Najem coraz bardziej popularny

Szybko rośnie w naszym kraju popularność inwestowania w nieruchomości na wynajem. Duża w tym zasługa coraz większego popytu. Obecnie tylko 4 proc. rodaków korzysta z mieszkań na wynajem – średnia europejska jest na poziomie 26-30 proc. Według ekspertów, w najbliższych latach gonić będziemy kraje Europy Zachodniej.

To dobra wiadomość dla inwestorów. Oznacza ona, że w niedalekiej przyszłości wzrośnie liczba osób szukających mieszkań na wynajem. Co ważne, dotyczyć to będzie nie tylko dużych ośrodków miejskich, ale również mniejszych miejscowości.

Duży popyt oznacza większe zyski. Już dzisiaj na wynajmie średniej wielkości mieszkania w większym mieście można zarobić od 18 do nawet 30 tys. rocznie. Wszystko zależy oczywiście od jego lokalizacji, wielkości, położenia oraz standardu wykończenia. Jak się jednak okazuje, nie są to jedyne czynniki wpływające na rentowność mieszkań inwestycyjnych.

Czytaj więcej: designerskie grzejniki jako element wystroju

Wydajność energetyczna w mieszkaniu na wynajem – dlaczego jest tak ważna?

Z dwóch powodów.

Pierwszym z nich jest rosnąca troska o dobro naszej planety. Przejawiają ją oczywiście również osoby, które decydują się na wynajem mieszkania. Z ich perspektywy, atrakcyjniejsza jest nieruchomość wyposażona w energooszczędne ogrzewanie, które jest przyjazne środowisku. Ich montaż zwiększa więc szanse na szybsze znalezienie potencjalnego najemcy.

Po drugie, energooszczędne systemy znacząco redukują koszty utrzymania nieruchomości – na przykład obniżając rachunki za ogrzewanie mieszkań inwestycyjnych, ale również te za energię elektryczną lub wodę. W niektórych przypadkach oszczędności mogą sięgać nawet 30 proc. Równowartość tej kwoty stanowi dodatkowy zysk dla właściciela takiego mieszkania. Może on podnieść czynsz za wynajem, ponieważ ze względu na niskie rachunki, koszty utrzymania nieruchomości dalej będą na konkurencyjnym poziomie.

Możliwość osiągnięcia dodatkowych zysków sprawia, że coraz większa liczba właścicieli mieszkań inwestycyjnych planuje montaż energooszczędnych systemów.

ogrzewaniem mieszkania inwestycyjnego

Energooszczędne ogrzewanie NOGEN w mieszkaniu inwestycyjnym

Koszty związane z ogrzewaniem mieszkania inwestycyjnego należą do jednych z najwyższych rocznych wydatków związanych z jego eksploatacją – zwłaszcza jeśli mówimy o starym budownictwie. Wysokie pomieszczenia, niska izolacja termiczna i ogrzewanie gazowe. To prosty przepis na wysoki rachunek w okresie grzewczym.

Na szczęście jest alternatywa. Są nią grzejniki NOGEN. Dlaczego warto po nie sięgnąć, urządzając mieszkanie na wynajem?

System NOGEN opiera się na maksymalnym wykorzystywaniu pobieranej energii elektrycznej. W zoptymalizowany sposób przetwarzana jest ona na energię cieplną. Co ważne, nasza technologia jest dużo bardziej wydajna, niż rozwiązania stosowane w tradycyjnych grzejnikach elektrycznych.

Pozwala to wyraźnie ograniczyć koszty eksploatacyjne. Te nie są zawyżone przez dodatkowe wydatki związane np. z koniecznością wykonywania przeglądów instalacji – taki obowiązek dotyczy na przykład instalacji gazowych oraz elektrycznych.

Zobacz także: jaki wybrać grzejnik do mieszkania?

Prosty jest również sam montaż systemu. Grzejniki montowane są na ścianach za pomocą zwykłych uchwytów oraz kołków rozporowych. Istotne jest jednak ich rozmieszczenie. Dzięki odpowiedniemu rozłożeniu grzejników w mieszkaniu możliwe jest osiągnięcie wysokiej efektywności grzewczej.

Ogrzewanie energooszczędne NOGEN dla mieszkań inwestycyjnych

Niższe koszty ogrzewania mieszkania na inwestycję to wymierne korzyści dla właściciela nieruchomości. Wykorzystując energooszczędny system, podnosi konkurencyjność swojej oferty, a jednocześnie osiąga większy zyski z wynajmu. Dodatkowo grzejniki NOGEN wyposażone są w specjalny licznik. Dzięki niemu właściciel jest w stanie łatwo sprawdzić, ile energii zużyli jego najemcy. Ułatwia to kwestie rozliczania mediów, z czym boryka się wielu inwestorów. O rosnącej popularności tego rozwiązania świadczy fakt, że w 2021 roku nasza firma zrealizowała kilka dużych zamówień, właśnie pod mieszkania inwestycyjne.

Sprawdź już teraz, nowoczesne grzejniki do mieszkań NOGEN.