Jaki wybrać grzejnik do pokoju dziecka?

Zakup odpowiedniego grzejnika to jedno z wielu wyzwań podejmowanych podczas wyposażania mieszkania czy domu. Decyzja jest trudniejsza w przypadku urządzenia, którego zadaniem będzie dostarczenie ciepła do pokoju dziecięcego. Powinno ono bowiem nie tylko skutecznie ogrzewać, ale także być bezpieczne dla malucha. Jaki grzejnik do pokoju dziecka sprawdzi się najlepiej? Podpowiadamy!

Jaki grzejnik elektryczny do pokoju dziecka?

Grzejnik do pokoju dziecka należy wybrać rozważnie – sprawdź, na co zwrócić uwagę. Zwykłe grzejniki olejowe są drogie w eksploatacji i mogą stanowić zagrożenie oparzeniem, dlatego dużo lepiej sprawdzą się konwektory NOGEN, wyposażone w szereg nowoczesnych rozwiązań.

Grzejnik do mieszkania NOGEN to innowacja, której na rynku urządzeń grzewczych, wyznaczająca nowe standardy. Odwiedź nasz sklep i wybierz produkt o odpowiednich parametrach do pokoju dziecka!

Funkcjonalny grzejnik do pokoju dziecka, czyli:

1. Grzejnik do pokoju dziecka – wyposażony w czujnik temperatury i termostat

W miejscu, w którym przebywa maluch, temperatura powinna być utrzymana na stałym poziomie. Zbytnie wychłodzenie lub przegrzanie pomieszczenia może bowiem odbić się na zdrowiu pociechy. Chcąc tego uniknąć, warto postawić na grzejnik do pokoju dziecka z termostatem. Przyda się także czujnik temperatury. Gdy tylko warunki zaczną odbiegać od optymalnych, da on sygnał urządzeniu, aby zwiększyło lub zmniejszyło moc grzania. Dzięki temu temperatura w pokoju dziecka zawsze będzie odpowiednia. Czujnik kontroluje też nadmierne nagrzewanie, by ograniczyć ryzyko oparzeń.

2. Bezwonny oraz przyjazny alergikom

Grzejnik elektryczny do pokoju dziecka musi być łatwy do utrzymania w czystości i nie może sprzyjać rozprzestrzenianiu się roztoczy oraz kurzu. Ma to zasadnicze znaczenie zwłaszcza w przypadku maluchów cierpiących na alergię czy astmę.

3. Utrzymujący wilgoć w pomieszczeniu

Wielu przewrażliwionych rodziców ustawia grzejnik do pokoju dziecka na zbyt wysoką temperaturę, co prowadzi do wysuszenia powietrza. Wpływa to niekorzystnie na skórę oraz śluzówkę maluszka, niekiedy prowadząc do poważnych konsekwencji zdrowotnych. Jednak obniżać wilgoć może także samo urządzenie grzewcze, w sytuacji gdy nie da się precyzyjnie regulować jego ustawień. Jaki grzejnik do pokoju dziecka sprawdzi się najlepiej pod tym względem? Przede wszystkim nowoczesne urządzenie, które podczas pracy ułatwia utrzymanie optymalnej wilgotności powietrza w pomieszczeniu.

4. Bezpieczny grzejnik do pokoju dziecka

Zabezpieczenie grzejnika przed dzieckiem ma zasadnicze znaczenie. W końcu każdy wie, że maluchy lubią wkładać rączki tam, gdzie nie powinny, wdrapywać się na przeszkody, czy w inny sposób „testować” otoczenie – a to może skończyć się tragiczne. Chcąc uniknąć nieszczęśliwych wypadków, trzeba wybrać urządzenie grzewcze, które będzie stabilne i uniemożliwi dziecku ingerencję w jego pracę. W tym celu świetnie sprawdzi się grzejnik z funkcją ograniczenia dostępu kodem PIN. Z bezpieczeństwem bezpośrednio związana jest także sama obudowa. Grzejnik do pokoju dziecka powinien zatem posiadać osłonę przed nadmiernym nagrzewaniem.

5. Estetyczny grzejnik do pokoju dziecka

Nie ulega wątpliwości, że zabudowa grzejnika w pokoju dziecka powinna też ładnie wyglądać. Maluchy uwielbiają intensywne kolory i printy z ulubionymi postaciami z bajek. W ofercie NOGEN pojawiła się usługa nadruku indywidualnej grafiki na obudowę urządzenia. Można więc dopasować wzór na grzejniku do preferencji dziecka i sprawić mu tym ogromną radość!

Jaki grzejnik elektryczny do pokoju dziecka spełnia powyższe kryteria? Oczywiście konwektor NOGEN. Umożliwia ustawienie stałej temperatury w pomieszczeniu, jest bezwonny, przyjazny alergikom, a co najważniejsze bezpieczny – po więcej informacji na ten temat zapraszamy do zakładki „Poznaj grzejniki konwektorowe”.