Jaki wybrać grzejnik do domu?

Wybierając grzejnik do domu, trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników. Istotny jest nie tylko wygląd urządzenia, ale również jego moc oraz sposób instalacji. Obecnie na rynku można znaleźć wiele rodzajów grzejników elektrycznych, dlatego wybór odpowiedniego może stanowić wyzwanie. Jakie grzejniki do domu będą najlepsze?

Jakie grzejniki wybrać do domu jednorodzinnego?

Jeśli zastanawiasz się, jakie grzejniki do domu wybrać, musisz pomyśleć o tym już na samym etapie planowania budowy. Dzięki temu nie tylko znajdziesz urządzenie na miarę swoich potrzeb, ale także zaplanujesz układ oraz aranżację wszystkich pomieszczeń. Obecnie na rynku można znaleźć szeroki wybór systemów grzewczych, wśród których coraz większą popularnością cieszą się przyjazne dla środowiska grzejniki elektryczne. Grzejniki elektryczne do domu to rozwiązanie bardzo praktyczne i zarazem tanie w zakupie oraz instalacji. Jako że producenci oferują wiele rodzajów takich urządzeń, wybierając grzejnik elektryczny do domu, trzeba wziąć pod uwagę kilka podstawowych kwestii. Do najważniejszych z nich należą: umiejscowienie urządzenia, wymiary pomieszczenia, sposób pracy i moc grzejnika, a także ilość pobieranej przez niego energii elektrycznej. Kupując grzejniki elektryczne do ogrzewania domu, warto również pomyśleć o ich designie – powinien pasować do wystroju wnętrza.

Grzejnik do domu – najważniejsze parametry

Jakie grzejniki elektryczne do domu będą najlepsze? Aby odpowiedzieć sobie na to pytanie, musisz w pierwszej kolejności zastanowić się nad ich montażem. Wybór miejsca instalacji często jest podyktowany rodzajem urządzenia, dlatego w tym przypadku najlepiej kierować się zaleceniami producenta. Kupując grzejnik do domu, powinno się wziąć pod uwagę wielkość pomieszczenia w którym będzie się znajdował, co pozwoli na dopasowanie urządzenia o odpowiedniej mocy.

W przypadku produktów NOGEN zapotrzebowanie na ciepło w nowym budownictwie osiąga poziom około 20 W/m³ (przy założeniu współczynnika izolacji U = 0,3). Jeśli grzejnik będzie prawidłowo zainstalowany i użytkowany zgodnie z zaleceniami, zużycie energii w okresie grzewczym wyniesie około 2,58 kW/m³ miesięcznie. W starym budownictwie będzie to natomiast około 25 kW/m3. Szereg podpowiedzi na temat bezpiecznego korzystania z naszych produktów znajdziesz w artykule „Jak skutecznie ogrzewać grzejnikami NOGEN?”

Jaki grzejnik wybrać do domu? Rodzaje urządzeń

Wybierając grzejnik do domu, należy również wziąć pod uwagę jego sposób pracy. Obecnie na rynku można znaleźć wiele rodzajów urządzeń różniących się metodą przekazywania ciepła do pomieszczenia. Do najczęściej spotykanych rozwiązań możemy zaliczyć grzejniki elektryczne do domu wykorzystujące zjawisko promieniowania oraz konwekcji. Pierwsze z nich emitują ciepło w postaci fal elektromagnetycznych, pochłanianych przez przedmioty znajdujące się w pokoju. Natomiast konwekcyjny grzejnik elektryczny do domu opiera swoje działanie na cyrkulacji powietrza, które przepływając przez urządzenie, ulega ogrzaniu i podnosi temperaturę w pomieszczeniu. Jeśli zastanawiasz się, jaki wybrać grzejnik elektryczny do domu, postaw na ten konwektorowy. W odróżnieniu od pozostałych metod ogrzewania jego obudowa nie nagrzewa się, oddając niemal 100% ciepła do powietrza. Jest bezpieczny w użytkowaniu, wydajny oraz ekologiczny. Wśród dostępnych na rynku grzejników konwektorowych na szczególną uwagę zasługuje NOGEN, który dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii pobiera znacznie mniej energii elektrycznej. W naszej ofercie znajdziesz wiele ciekawych modeli urządzeń – przekonaj się sam.

Grafitowy grzejnik NOGEN; widok z góry na programator grzejnika.
Grafitowy grzejnik NOGEN; widok z góry na programator grzejnika.

Grzejnik elektryczny jako element wystroju wnętrza

Jeśli kupujesz grzejniki elektryczne do domu, musisz wziąć pod uwagę styl wszystkich pomieszczeń. System grzewczy służy nie tylko zapewnianiu ciepła, ale stanowi także ciekawy element dekoracji wnętrza. Z tego powodu wybierając grzejnik do domu, powinieneś kierować się również jego designem. Znalezienie idealnego rozwiązania nie powinno stanowić wyzwania, ponieważ obecnie na rynku są dostępne urządzenia stworzone według najnowszych trendów wnętrzarskich. W sklepie NOGEN znajdziesz grzejnik konwektorowy w dwóch efektownych kolorach – białym oraz grafitowym, dlatego bez problemu dopasujesz go do swoich potrzeb. Z myślą o bardziej wymagających klientach wprowadziliśmy możliwość personalizacji obudowy grzejnika. Więcej informacji o usłudze nadruku grafiki na urządzenie NOGEN znajdziesz tutaj.