Jaki grzejnik elektryczny do łazienki?

Łazienka jest miejscem, w którym temperatura powinna być komfortowa. Niestety bardzo często bywa niedogrzana. Aby zapewnić w pomieszczeniu kąpielowym odpowiedni poziom ciepła, warto postawić na grzejnik elektryczny. Jakie urządzenie sprawdzi się najlepiej? Przedstawiamy praktyczne wskazówki. 

Ogrzewanie łazienki – dlaczego ma znaczenie?

Pomieszczenie kąpielowe to przede wszystkim strefa relaksu i wypoczynku, dlatego powinno się w nim czuć komfortowo. Urządzając je, należy zwrócić uwagę nie tylko na wystrój wnętrza oraz elementy wyposażenia, ale także ogrzewanie. Wybór sposobu dostarczenia ciepła jest w tym przypadku bardzo ważny, ponieważ wpływa na zdrowie domowników. Ogrzewanie łazienki powinno zapewniać temperaturę aż o 4 stopnie Celsjusza wyższą niż w innych pomieszczeniach, czyli około 24-25 stopni Celsjusza.

Czym najlepiej ogrzać łazienkę?

Do najczęstszych rozwiązań, używanych w łazience należy ogrzewanie podłogowe, promienniki podczerwieni oraz grzejniki elektryczne. To, które z nich wybrać, powinno być uzależnione przede wszystkim od preferencji użytkownika, a także od warunków, w których ma funkcjonować urządzenie grzewcze. Innego sposobu ogrzewania będzie przecież wymagała mała łazienka w bloku, a zupełnie innego przestronna łazienka w domu jednorodzinnym. Sprawdź, czym najlepiej ogrzać łazienkę w zależności od potrzeb. 

Ogrzewanie łazienki – sposoby 

  • Ogrzewanie podłogowe

Popularnym sposobem na ogrzewanie łazienki jest tak zwana podłogówka. Działa ona niezależnie od centralnego systemu ogrzewania. Temperaturę można wyregulować samemu, chcąc skorzystać z pomieszczenia lub ustawić programator, odpowiedzialny za włączanie/wyłączanie systemu o konkretnych godzinach, co zapewnia maksymalną wygodę. Nie jest to jednak tanie ogrzewanie łazienki. Wymaga bowiem umieszczenia maty grzewczej i przewodów pod posadzką, a więc poniesienia dużych nakładów finansowych. Do wad podłogówki można zaliczyć także ewentualną konieczność dogrzania pomieszczenia. Wówczas koszty zwiększają się o zakup dodatkowego urządzenia grzewczego. Jaki grzejnik do łazienki przy ogrzewaniu podłogowym sprawdzi się najlepiej? Najlepszy będzie ten z oferty NOGEN, który jest energooszczędny i wyposażony w technologię konwekcyjną, zapewniającą wysoką wydajność. 

  • Promienniki podczerwieni 

Jakie ogrzewanie do małej łazienki? W niewielkich pomieszczeniach świetnym rozwiązaniem będą tak zwane promienniki podczerwieni. Wykorzystują one promieniowanie podczerwone do bezpośredniego ogrzewania powierzchni, przedmiotów i osób. Działają w sposób natychmiastowy, co oznacza, że bardzo szybko odczuje się ciepło, będąc w łazience. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza podczas wychodzenia z prysznica czy kąpieli.

Grzejniki elektryczne sprawdzą się zarówno jako główne, jak i dodatkowe ogrzewanie do łazienki, np. przy podłogówce. Są tanie, wydajne oraz uniwersalne. Można wykorzystać je jako ogrzewanie łazienki w bloku, a nawet domu jednorodzinnym. Trzeba mieć jednak świadomość, że na rynku jest dostępnych wiele rodzajów urządzeń grzewczych. Jaki grzejnik do łazienki, żeby było ciepło? Najlepiej wybrać taki oparty na nowoczesnej technologii, ponieważ zapewnia wysoki komfort termiczny. Ale to nie jedyne, na co trzeba zwrócić uwagę. Czytaj dalej, jeśli chcesz dowiedzieć się, czym musisz się kierować, wybierając grzejnik elektryczny do łazienki.

Najważniejsze aspekty ogrzewania łazienki

Grzejnik elektryczny do łazienki ma nie tylko zapewniać ciepło domownikom. Pomieszczenia kąpielowe są zazwyczaj bardziej wilgotne od pozostałych części domu, a odpowiednio dobrane ogrzewanie zapobiega namnażaniu pleśni i grzybów, które mogą szkodzić zdrowiu. Wybór grzejnika do łazienki zależy od rozmaitych czynników: powierzchni do ogrzania, rodzaju izolacji budynku czy naszych indywidualnych preferencji, dlatego powinien być bardzo dokładnie przemyślany. Jako że na rynku jest dostępnych wiele rodzajów nowoczesnych urządzeń grzewczych, znalezienie odpowiedniego może stanowić wyzwanie. Jaki grzejnik elektryczny do łazienki będzie najlepszy? Czy małe grzejniki elektryczne do łazienki sprostają wymaganiom pomieszczenia kąpielowego? Wszystkie odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym tekście.

Dobór mocy grzejnika do łazienki

Wybierając grzejniki elektryczne do łazienki, musisz w pierwszej kolejności ustalić ich moc. Pozwoli to na optymalne ogrzanie pomieszczenia i uniknięcie niepotrzebnych strat energii elektrycznej, a co za tym idzie obniżenie rachunków za prąd. Ustalenie zapotrzebowania na ciepło w swoim domu jest niezwykle ważne. Aby to zrobić, warto poprosić o pomoc doświadczonego specjalistę lub skorzystać ze wcześniej przygotowanego wzoru. O prostej i skutecznej metodzie obliczania zapotrzebowania na ciepło pisaliśmy w artykule Jak wybrać grzejnik do mieszkania. Małe grzejniki elektryczne do łazienki

Grzejnik elektryczny do łazienki – jaki wybrać?

Pomieszczenie, w którym się przebierasz i kąpiesz, powinno mieć odpowiednią temperaturę, aby zapewnić Ci maksymalny komfort. Niestety wiele łazienek jest niedogrzanych, co odbija się na zdrowiu domowników. Jeśli zadajesz sobie pytanie, jaki grzejnik elektryczny do łazienki zapewni odpowiedni poziom ciepła, odpowiedź brzmi: NOGEN. Nasze urządzenia dostępne są w wielu modelach o różnej mocy, dlatego można elastycznie dopasować je do potrzeb swojej przestrzeni. Nie wiesz, jak to zrobić? W pomieszczeniach o powierzchni od 8 m2 do 12 m2 rekomendujemy zamontować mały grzejnik do łazienki o mocy 600 W, natomiast w przypadku łazienek od 18 m2 do 30 m2 – większe urządzenie o mocy 1000 lub 1500 W. 

Dodatkowe ogrzewanie łazienki – dlaczego jest potrzebne?

Ogrzewanie łazienki nie należy do łatwych zadań, tymczasem to właśnie w tym pomieszczeniu powinno się utrzymywać najwyższą temperaturę dla zdrowia i dobrego samopoczucia człowieka. Zazwyczaj bywa jednak zupełnie odwrotnie, co wynika z wielu czynników. Jakich? Po pierwsze, łazienka jest miejscem o wysokiej wilgotności. Często dochodzi w niej do rozlania wody podczas kąpieli czy prysznica. Jeśli ogrzewanie łazienki nie pracuje prawidłowo, a wilgotność utrzymuje się na wysokim poziomie, to temperatura odczuwalna w pomieszczeniu spada. Problem często potęguje także nieodpowiednia wentylacja. Gdy cyrkulacja powietrza, nie zachodzi tak, jak powinna, w pomieszczeniu rozwijają się pleśnie i grzyby, które nie tylko brzydko wyglądają, ale przede wszystkim są niebezpieczne dla zdrowia. 

Dodatkowe ogrzewanie do łazienki może być również potrzebne z powodu złej izolacji. Mostki cieplne, nieszczelne okna, a nawet brak ocieplenia budynku – to wszystko przyczynia się odo obniżenia temperatury w pomieszczeniu. W pierwszej kolejności warto więc wyeliminować przyczynę problemu, a dopiero później zastanowić się, jakie dodatkowe ogrzewanie do łazienki sprawdzi się najlepiej. 

Jak ogrzać zimną łazienkę?

Jeśli mieszkasz w bloku, często nie masz możliwości wyboru indywidualnego systemu ogrzewania i musisz polegać na tym odgórnie ustalonym przez wspólnotę. Co zrobić, gdy nie wystarcza on na Twoje potrzeby? Jak ogrzać zimną łazienkę? W tej sytuacji świetnie sprawdzi się energooszczędny grzejnik elektryczny do łazienki NOGEN. Nasze urządzenia to idealne rozwiązanie na dogrzanie pomieszczeń w okresie jesienno-zimowym. Dostępne są nie tylko w wersji montażowej, ale także mobilnej, którą można dowolnie przenosić z miejsca na miejsce i włączać tylko wtedy, gdy jest taka konieczność. Małe grzejniki elektryczne do łazienki NOGEN będziesz mógł wykorzystać, gdziekolwiek zechcesz!

Grzejniki elektryczne do łazienki NOGEN – korzyści

Grzejnik do mieszkania NOGEN łączy w sobie funkcjonalność, innowacyjność i energooszczędność. O tym, że jest rozwiązaniem niezwykle elastycznym, już wspomnieliśmy. Warto jednak wymienić pozostałe korzyści płynące z użytkowania naszego urządzenia grzewczego. Grzejnik elektryczny do łazienki NOGEN ma wiele zalet. Przede wszystkim dostarcza optymalną ilość ciepła, wpływając na komfort i zdrowie domowników. Dodatkowo dzięki zapewnieniu odpowiedniej cyrkulacji powietrza zapobiega powstawaniu pleśni oraz grzybów, co pozwala zachować łazienkę w doskonałym stanie przez lata. Energooszczędny grzejnik elektryczny do łazienki to także możliwość wygenerowania znacznych oszczędności. Wyposażony jest w nowoczesny system, który funkcjonuje na zasadzie maksymalnego wykorzystywania energii elektrycznej.