Jak skutecznie ogrzać przedpokój? Poznaj sprawdzone sposoby

W przedpokoju – w przeciwieństwie do pozostałych pomieszczeń w domu – nie zawsze instaluje się ogrzewanie. Jest to błąd, ponieważ ciepło przyspiesza proces suszenia wilgotnych kurtek i płaszczy, chroniąc je przed zniszczeniem. Jakie ogrzewanie przedpokoju sprawdzi się w najlepiej: podłogówka czy grzejniki?

Ogrzewanie przedpokoju a jego funkcje

Przedpokój to miejsce, które jako pierwsze widzimy po powrocie do domu, a dla naszych gości stanowi wizytówkę tego, jak mieszkamy. Warto więc zadbać o jego aranżację. Zazwyczaj w przedpokoju znajduje się lustro, wieszak i lampa, a czasem także taboret lub szafka na buty. O ogrzewaniu często zapominamy, wychodząc z założenia, że nie ma takiej potrzeby. Tymczasem w praktyce jest zupełnie odwrotnie. To właśnie tym pomieszczeniu zostawiamy przecież mokrą odzież, obuwie czy parasole, które potrzebują ciepła, aby wyschnąć.

Decydując się na ogrzewanie przedpokoju, możemy spodziewać się wielu korzyści. Wysoka temperatura uchroni nasze rzeczy przed zniszczeniem, a do tego stworzy przytulną, przyjazną atmosferę już na wejściu do domu. Jak ogrzać przedpokój, aby uatrakcyjnić wnętrze i nie przepłacić? Do wyboru mamy dwa rozwiązania – ogrzewanie podłogowe lub grzejniki elektryczne.

Podłogówka w przedpokoju – czy to się sprawdzi?

Jeśli chcemy, aby przedpokój godnie reprezentowała nasz dom, źle dobrany grzejnik może to utrudnić. Wówczas lepiej zdecydować się na ogrzewanie podłogowe, które w niezauważalny sposób zapewni ciepło domownikom oraz gościom. Zaletą tego rozwiązania jest nie tylko dyskrecja, ale i szybkość reakcji. Gdy zdecydujemy się na podłogówkę, nasze rzeczy będą wysuszone w ekspresowym tempie. Do tego od razu po wejściu do domu odczujemy na stopach przyjemne ciepło. Niestety, ogrzewanie podłogowe ma również swoje wady. Do najważniejszych zaliczamy wysoki koszt, a także ograniczenia w kwestii wyboru paneli i płytek. Więcej na temat minusów tej metody ogrzewania pisaliśmy w tym artykule.

Decydując się na ogrzewanie podłogowe, warto zdać sobie sprawę z jednej rzeczy. Istnieją dwa rodzaje ogrzewania podłogowego: elektryczne oraz wodne. W przypadku przedpokoju lepiej sprawdzi się to pierwsze. Bliska odległość instalacji wodnej od drzwi wejściowych może skutkować jej zamarzaniem podczas minusowych temperatur.

Grzejnik do przedpokoju – jak ogrzać przedpokój?

Chcąc ogrzać przedpokój, warto zdecydować się na grzejniki elektryczne. Jest to metoda bardzo efektywna – zwłaszcza w pomieszczeniach, które nie wymagają utrzymywania wysokiego poziomu temperatury przez dłuższy czas.

Mobilny grzejnik do przedpokoju

Wybierając grzejnik do przedpokoju, stawiamy przede wszystkim na elastyczność. W końcu to rozwiązanie grzewcze jest dostępne w wersji mobilnej, którą można łatwo przenosić z miejsca na miejsce i użytkować w zależności od potrzeb. Przedpokoju nie trzeba ogrzewać przez cały dzień, a już na pewno nie w nocy. Wystarczy, że zapewnimy wysoki poziom temperatury rano i po południu, kiedy wychodzimy z domu i do niego wracamy. W innym czasie grzejnik do przedpokoju może pełnić inne funkcje, np. dogrzewać salon lub łazienkę.

Jeśli zdecydujemy się na wariant mobilny, najlepiej postawić na ten niewielkich rozmiarów. Mały grzejnik do przedpokoju oferuje nasz sklep internetowy – NOGEN. Urządzenie o mocy 600W dedykowane jest do pomieszczeń o maksymalnej powierzchni 8m2. Więcej informacji na temat tego produktu można znaleźć w zakładce „Grzejniki NOGEN dla pomieszczeń do 8m2/20m3”.

Mały grzejnik do przedpokoju

Naścienny grzejnik do przedpokoju

Mobilny to nie jedyny wariant, jaki może mieć grzejnik do przedpokoju. W domu warto zainstalować również model przeznaczony do montażu na ścianie. Jest to rozwiązanie nieco mniej elastyczne, ale równie korzystne. Dlaczego? Naścienny grzejnik do przedpokoju umożliwia modne zaaranżowanie przestrzeni. Obecnie w sklepach znajdziemy wiele urządzeń grzewczych, które pełnią funkcję dekoracyjną. Do tych popularnych należą drabinki – zazwyczaj spotykane w łazienkach, a także grzejniki z personalizowaną obudową, dostępne w ofercie NOGEN. Więcej na ich temat pisaliśmy tutaj.

Jakie inne zalety mają naścienne grzejniki do przedpokoju? Nowoczesne urządzenia – takie jak NOGEN – cechuje energooszczędność. Dzięki wykorzystaniu innowacyjnej technologii pobierają niewiele prądu i w porównaniu do kosztów podłogówki wypadają zdecydowanie na plus. O tym, jakie wydatki generuje grzejnik do domu NOGEN, można przeczytać tutaj.