Jak grzejniki Nogen rozwiewają mity o ogrzewaniu elektrycznym?

Jeśli szukasz pomysłów na ogrzanie domu, zapewne spotkałeś się z opinią, że grzejniki elektryczne wiążą się z wysokimi kosztami eksploatacji. Mówi się, że są drogie, pobierają za dużo prądu, a nawet mogą być niebezpieczne. Nie jest to jednak prawda – nowoczesne urządzenia takie jak NOGEN obalają wszystkie mity o ogrzewaniu elektrycznym.

Grzejniki elektryczne – najpopularniejsze mity

Gdy mowa o ogrzewaniu elektrycznym, często można usłyszeć wiele niepochlebnych opinii. Do tych najbardziej popularnych należy stwierdzenie, że grzejniki elektryczne są bardzo drogie w eksploatacji, a ich instalacja nie opłaca się – zdaniem wielu osób wiążą się z wysokimi kosztami użytkowania z uwagi na wysokie ceny prądu narzucane przez operatorów. Towarzyszy temu mniemanie, że pobierają za dużo energii elektrycznej, a przy tym nie sprostają wymaganiom większych budynków, takich jak np. domy jednorodzinne czy lokale usługowe. W świadomości niektórych osób utarło się również przekonanie, że ogrzewanie elektryczne wymaga skomplikowanych prac instalacyjnych oraz częstych napraw przez doświadczonych fachowców. Mówi się również o konieczności nadzorowania pracy urządzeń, ponieważ mogą prowadzić do pożarów czy zaczadzeń. Wszystkie wymienione dotychczas informacje to jednak mity – grzejniki elektryczne obecne na rynku różnią się od tych dostępnych jeszcze parę lat temu. Dzięki rozwojowi nowoczesnej technologii są w pełni bezpieczne i wydajne, a przy tym pozwalają zaoszczędzić.

Ogrzewanie elektryczne a mity na ten temat

Czy ogrzewanie elektryczne jest drogie? Wiele osób twierdzi, że tak. Tymczasem jest to jeden z najpopularniejszych mitów o ogrzewaniu elektrycznym. Nie można zaprzeczyć stwierdzeniu, że koszt eksploatacji grzejników elektrycznych w znacznym stopniu zależy od cen prądu ustalanych przez operatorów. Trzeba jednak mieć świadomość, że nowoczesne urządzenia grzewcze są wyposażone w dodatkowe funkcje umożliwiające obniżenie rachunków za prąd w dłuższej perspektywie użytkowania.

Jaki grzejnik elektryczny zużywa najmniej prądu?

Jeśli zastanawiasz się, jaki grzejnik pobiera najmniej prądu, odpowiedź brzmi – NOGEN. Nasze grzejniki funkcjonują na zasadzie maksymalnego wykorzystania pobieranej energii elektrycznej, dzięki czemu pracują znacznie bardziej wydajnie niż tradycyjne urządzenia. Jako że mają wbudowany licznik oraz kalkulator zużycia energii elektrycznej, pozwalają na bieżąco sprawdzić, ile prądu pobiera grzejnik elektryczny. Ponadto są wyposażone w programator, który umożliwia precyzyjne sterowanie pracą urządzenia według własnych potrzeb. Obalając popularne mity na temat ogrzewania elektrycznego, warto także wspomnieć o tym, że nasze grzejniki gwarantują znaczne oszczędności dzięki możliwości wykorzystania tańszej energii elektrycznej oferowanej w strefie nocnej taryfy G12. Aby dowiedzieć się więcej na temat tego, ile kosztuje ogrzewanie elektryczne NOGEN, przeczytaj ten artykuł.

Grzejniki NOGEN obalają mity na temat ogrzewania elektrycznego

Wśród mitów o ogrzewaniu elektrycznym dominuje przekonanie, że wymaga ono skomplikowanych prac instalacyjnych przeprowadzonych przez doświadczonego elektryka. Nic bardziej mylnego – nowoczesne urządzenia grzewcze są niezwykle proste w montażu. Grzejniki elektryczne NOGEN nie wymagają ingerencji w sieć elektryczną lub strukturę budynku, dlatego z łatwością zamontujesz je sam. Wszystkie potrzebne elementy, takie jak uchwyty czy kołki rozporowe znajdują się w opakowaniu razem z produktem. Gdy mowa o mitach na temat ogrzewania elektrycznego często pojawia się również stwierdzenie, że nie są one odpowiednie dla dużych pomieszczeń. Nie jest jednak to prawda, ponieważ nowoczesne grzejniki elektryczne występują w wersjach o różnych parametrach. W sklepie internetowym NOGEN znajdziesz urządzenia o mocy 2000W, które świetnie sprawdzą się w domach jednorodzinnych czy lokalach usługowych.

Czy grzejniki elektryczne są bezpieczne? Grzejniki elektryczne – gwarancja bezpieczeństwa

Mity o grzejnikach elektrycznych to także szereg opinii odnośnie ich bezpieczeństwa. W świadomości wielu osób utrwaliło się przekonanie, że grzejniki elektryczne pozostawione bez nadzoru mogą prowadzić do nieszczęśliwych wypadków. To stwierdzenie być może ma zastosowanie w przypadku starszych modeli grzejników, jednak NOGEN jako system ogrzewania jest w pełni bezpieczny dla wszystkich domowników. W odróżnieniu od tradycyjnych urządzeń może pozostać włączony przez długi czas bez ryzyka pożarów czy zaczadzeń, a jego obudowa nie nagrzewa się. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.