Grzejniki NOGEN – czy sprawdzą się na budowie i podczas remontu?
Budowa domu to czasochłonny projekt, który zazwyczaj trwa od 1 do 1,5 roku. W międzyczasie raz, a może nawet dwa razy zdąży przyjść zima. Aby mróz nie wdarł się do środka budynku, powodując straty, warto zaopatrzyć się w przenośny grzejnik budowlany. Jak rodzaj urządzenia grzewczego sprawdzi się najlepiej?
Grzejnik budowlany – ogrzewanie budowy w okresie zimowym
Wiele osób wychodzi z założenia, że grzejnik budowlany nie jest potrzebny. Bo po co ogrzewać budynek, w którym nikt nie mieszka? Tymczasem rzeczywistość nakreśla zupełnie inny obraz sytuacji. Rzadko bowiem budowa kończy się po jednym sezonie. Oczywiście w dużej mierze zależy to od złożoności projektu oraz wybranej technologii. Jednak z reguły realizacja inwestycji ciągnie się minimum rok i nie omija zimy. W ograniczeniu wpływu niskich temperatur na wnętrze budynku z pewnością pomoże grzejnik na budowę. Ale jeszcze przed jego zakupem inwestycja powinna osiągnąć stan surowy zamknięty. Betonowanie i wylewanie fundamentów trzeba zakończyć przed rozpoczęciem sezonu grzewczego. W przeciwnym razie nie będzie można pójść dalej z pracami.
Przeczytaj artykuł „Sezon grzewczy w Polsce – kiedy się zaczyna i ile trwa?”.
Dlaczego warto zaopatrzyć się w grzejnik na budowę?
Grzejnik elektryczny budowlany to konieczność, jeśli w okresie zimowym planuje się przeprowadzić prace wykończeniowe. Postawienie ścian działowych, kładzenie gładzi, tynkowanie, układanie terakoty i glazury, wykonywanie wylewek oraz sufitu, montaż instalacji elektrycznej, sanitariatów czy układanie podłogi wymaga ogrzewania pomieszczeń, a na placu budowy trzeba stawiać na rozwiązania maksymalnie proste i praktyczne. Nie ma sensu inwestować więc w skomplikowanie urządzenia grzewcze. Dużo lepiej sprawdzi się przenośny grzejnik elektryczny budowlany.
Optymalna temperatura na placu budowy w zimie
Grzejnik na budowę najlepiej nabyć wraz z nadejściem pierwszego ochłodzenia. Zwlekanie z zakupem może bowiem doprowadzić do wielu nieprzyjemnych konsekwencji. Generalnie przyjęło się, że temperatura na otwartym placu budowy oraz w powstających budynkach nie powinna być niższa niż 15°C. Prace mokre, takie jak wylewanie posadzek czy tynkowanie należy natomiast wykonać przy temperaturze powietrza od 5°C w górę. Mimo że istnieją zaprawy przeznaczone specjalnie na mrozy, ze względu na wysoką cenę nie ma większego sensu w nie inwestować. Znacznie bardziej opłaca się kupić grzejnik elektryczny budowlany i całkowicie uniezależnić postęp prac od warunków atmosferycznych.
Przyłącze tymczasowe na grzejnik elektryczny budowlany
Nie ulega wątpliwości, że grzejnik budowlany to najlepsza z dostępnych opcji, jeśli chodzi o tymczasowe ogrzewanie. Nasuwa się jednak pytanie, jak podłączyć go do zasilania. Do wyboru są dwie opcje: agregat prądotwórczy oraz sieć energetyczna. Druga z nich zdaje się być dużo bardziej praktyczna, ponieważ nie wiąże się z koniecznością dowożenia paliwa. W uruchomieniu grzejnika na budowę pomocne okazać może się zwłaszcza przyłącze tymczasowe. Jak je uzyskać? Wystarczy złożyć stosowny wniosek do lokalnego dystrybutora energii.
Jaki grzejnik na budowę?
Grzejnik na budowę powinien być przede wszystkim poręczny, dlatego warto zdecydować się na wersję mobilną, którą da się łatwo przenosić z miejsca na miejsce. Równie ważna jest energooszczędność. Urządzenie grzewcze nie może pobierać dużo prądu – w końcu sama budowa wiąże się z wysokimi kosztami i nie ma sensu dodawać do nich ogrzewania.
Nasuwa się więc pytanie, jaki grzejnik na budowę wybrać? Spośród urządzeń dostępnych na rynku zdecydowanie wyróżniają się konwektory NOGEN (dowiedz się, czym jest energooszczędny grzejnik elektryczny NOGEN). Są dostępne w wersji mobilnej, a do tego cechuje je wydajność, dlatego doskonale poradzą sobie na placu budowy. Ale nie tylko. Nasz konwektor może także zostać wykorzystany jako grzejnik remontowy. Jest niewielki i poręczny, więc bez problemu zmieści się nawet w niewielkim mieszkaniu. A ogrzewanie w trakcie remontu podobnie jak w przypadku budowy stanowi konieczność, ponieważ zabezpiecza wszystkie elementy przed uszkodzeniami spowodowanymi niskimi temperaturami.
Chcesz kupić grzejnik budowlany lub remontowy? Odwiedź sklep NOGEN i wybierz urządzenie o optymalnych parametrach dla siebie!