Grzejnik do salonu – jak wybrać i dopasować do estetyki wnętrza?

Grzejniki do salonu wcale nie jest tak łatwo wybrać. W końcu pokój dzienny pełni funkcję reprezentacyjną całego domu. To właśnie w nim spędza się najwięcej czasu z rodziną i przyjmuje gości, dlatego urządzenia grzewcze poza doskonałym wyglądem, dopasowanym do wystroju wnętrza, powinny także zapewniać domownikom komfort cieplny. Jak dobrać grzejniki do salonu, aby były nie tylko ładne, ale i użyteczne? Przedstawiamy praktyczne wskazówki!

1. Dobierz grzejniki do salonu pod kątem mocy

Nawet grzejnik dekoracyjny do salonu musi działać efektywnie, dlatego jeszcze przed zakupem trzeba oszacować jego moc. Dobranie zbyt niskich parametrów stwarza bowiem ryzyko, że w pomieszczeniu będzie zimno w okresie grzewczym, zwłaszcza gdy przyjdą przymrozki. Z kolei zakładanie zawyżonych wartości wiąże się z przepłaceniem za grzejnik elektryczny do salonu, a nawet wyższymi rachunkami za prąd. Chcąc uniknąć tych konsekwencji, warto obliczyć zapotrzebowanie pokoju dziennego na ciepło, co pozwoli optymalnie dopasować moc urządzenia. Zamiast samemu zabierać się za rachunki, można wypróbować kalkulator doboru grzejników NOGEN.

2. Ustal, gdzie umieścisz grzejniki w salonie

Jeśli pomieszczenie ma naprawdę duże rozmiary, prawdopodobnie okaże się, że potrzebny jest nie grzejnik, a grzejniki do salonu. Niemniej zarówno w pierwszym, jak i drugim przypadku trzeba będzie pomyśleć nad rozmieszczeniem urządzeń. Najczęściej grzejniki na ścianę do salonu montuje się tuż pod oknem i jest dobre miejsce, ponieważ dochodzi w nim do największych strat ciepła. Wybierając je, trzeba jednak pamiętać o rzadkim zasłanianiu zasłon – zwłaszcza jeśli są wykonane z grubej ciężkiej tkaniny, która utrudnia przedostawanie się ogrzanego powietrza do pokoju dziennego.

3. Wybierz odpowiedni grzejnik do salonu

Nowoczesne grzejniki do salonu niejedno mają imię. Mogą być olejowe, wodne, konwektorowe… Warto mieć świadomość ich funkcjonalności, która pod pewnymi względami różni się od siebie. Przykładowo konwektory nagrzewają się dużo szybciej od urządzeń olejowych, przez co lepiej sprawdzają się pokojach dziennych, wymagających szybkiego dostarczenia ciepła. Spośród nich na szczególną uwagę zasługują grzejniki NOGENnawet trzykrotnie bardziej wydajne od konkurencji i wyposażone w nowoczesne udogodnienia, takie jak zabezpieczenie kodem PIN, automatyczna regulacja temperatury w pomieszczeniu, licznik zużycia energii oraz kalkulator kosztów.

Chcesz kupić nowoczesny grzejnik do salonu? Zapoznaj się z asortymentem sklepu NOGEN i wybierz urządzenie najbardziej odpowiadające Twoim potrzebom!

4. Dopasuj grzejnik ozdobny do salonu

Gdy już uda się ustalić, jaką moc, umiejscowienie i sposób działania będą miały grzejniki w salonie, czas przejść do estetyki. W sklepach zdecydowanie jest w czym wybierać, dlatego warto dokładnie przeanalizować wszystkie dostępne opcje i wybrać jedną, która idealnie uzupełni wystrój wnętrza.

Grzejnik w salonie – aranżacje w stylu nowoczesnym

W aranżacjach w stylu nowoczesnym grzejnik ozdobny do salonu powinien być prosty i minimalistyczny. Odważne printy czy połyskujące materiały lepiej zostawić innym rodzajom wystrojów. Tutaj sprawdzi się przede wszystkim oszczędność w kolorystyce oraz formie. Warto postawić na barwy stonowane, odgrywające rolę tła, a nie centrum aranżacji i chwytający za oko, ale nie przytłaczający design. Jakie grzejniki ozdobne do salonu wybrać do nowoczesnego wystroju? Doskonałym rozwiązaniem będą klasyczne modele w kolorze białym oraz grafitowym dostępne w sklepie NOGEN.

grzejniki ozdobne do salonu

Grzejniki dekoracyjne do salonu glamour

Nie w każdej aranżacji trzeba zastanawiać się, jak ukryć grzejnik w salonie. Nie inaczej jest w stylu glamour, który słynie z ekstrawagancji oraz przesady. Jeśli to właśnie on dominuje w pokoju dziennym, nie ma się co ograniczać. Najlepiej zaszaleć z intrygującymi printami i kolorami, wybierając grzejniki dekoracyjne do salonu. Można także pójść o krok dalej, czyli zamiast korzystać z gotowych wzorów ze sklepu, zdecydować się na nadruk spersonalizowanej grafiki na obudowę urządzenia. Usługa ta dostępna jest w ofercie NOGEN. Poznaj nasze grzejniki elektryczne konwektorowe i dowiedz się, na czym dokładnie polega.

Pamiętaj, że urządzania NOGEN pasują również do wielu innych rodzajów aranżacji. Zajrzyj do internetu, poszukaj inspiracji, a na pewno wpadniesz na to, jak wykorzystać nasz grzejnik do mieszkania w swoim wnętrzu!