Czym ogrzewać sklep? Najlepsze sposoby na oszczędności!

Dobór systemu grzewczego nie dotyczy wyłącznie mieszkań i domów. Zapewnienie wysokiego komfortu cieplnego jest ważne także w sklepach, lokalach usługowych i we wszystkich pomieszczeniach; jednak nie należy to do najłatwiejszych zadań z racji dużych strat ciepła, które generują dodatkowe koszty dla przedsiębiorców. Ogrzewanie sklepu powinno być tanie, wydajne, a także dostosowane do powierzchni lokalu usługowego.

Czym ogrzewać sklep?

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czym ogrzewać sklep. Każdy lokal usługowy ma bowiem inne potrzeby w tym zakresie, które uzależnione są przede wszystkim od jego powierzchni. Ogrzewanie optymalne dla supermarketu nie sprawdzi się w przypadku osiedlowego sklepu spożywczego – i odwrotnie. Jest to więc temat złożony, wymagający analizy, a często zasięgnięcia fachowej opinii.

Ogrzewanie sklepu wielkopowierzchniowego

Ogrzewanie lokalu usługowego o dużej powierzchni wymaga sięgnięcia po instalacje, których przygotowaniem zajmują się specjalistyczne firmy. Najchętniej stosowanym rozwiązaniem jest centralny system wyposażony w kanały służące do wymiany zimnego powietrza na ciepłe. Pozwala on na szybkie, a zwłaszcza tanie ogrzewanie lokalu średnich oraz dużych rozmiarów. Dzięki kurtynom zainstalowanym przy wejściu ciepłe powietrze nie ucieka na zewnątrz, co stanowi dodatkowe zabezpieczenie.

Jeżeli chodzi o najtańsze ogrzewanie sklepu znajdującego się w hali lub hangarze, to możemy tu wymienić na przykład nagrzewnice gazowe. Ich działanie opiera się na bezpośredniej wymianie zimnego powietrza na ciepłe. Nagrzewnice nowoczesnego typu są wyposażone w funkcję kondensacji spalania gazów, która przekłada się na większą wydajność. Podczas tego procesu gazy nabierają duże ilości energii cieplnej, dlatego potem, gdy już docierają do pomieszczenia, ogrzewają je maksymalnie efektywnie.

Jakie ogrzewanie do sklepu mniejszych rozmiarów?

Jeśli poszukujesz metody na ogrzewanie sklepu spożywczego lub innego niewielkiego lokalu usługowego, nie ma sensu inwestować w nagrzewnice gazowe – zwyczajnie nie będzie się to opłacać. Dużo lepiej sprawdzą się metody przystosowane do mniejszych powierzchni, a zwłaszcza ogrzewanie sklepu prądem, który na chwilę obecną jednym z najbardziej stabilnych źródeł energii, nawet w czasach, gdy ceny prądu idą do góry.

Ogrzewanie sklepu grzejnikami elektrycznymi

Odpowiednio dobrane grzejniki elektryczne umożliwiają wydajne i tanie ogrzewanie sklepu. Tylko na jakie urządzenia się zdecydować, skoro na rynku można je znaleźć w wielu rodzajach? Najtańsze ogrzewanie lokalu usługowego zagwarantują grzejniki konwektorowe NOGEN, które opierają swoje działanie na maksymalnym wykorzystywaniu pobieranej energii oraz przetwarzaniu jej na energię cieplną. Dzięki temu są nawet trzykrotnie bardziej wydajne od alternatywnych urządzeń wodnych, olejowych konwektorowych czy kumulacyjnych. Jeżeli zastanawiasz się, ile kosztuje ogrzewanie energooszczędnym grzejnikiem NOGEN, koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Tych nowatorskich rozwiązań nie znajdziesz nigdzie indziej, ponieważ technologia użyta w grzejnikach NOGEN została opracowana przez konstruktora Tadeusza Żurawskiego i jest chroniona patentem. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w zakładce „O nas” na stronie internetowej.

NOGEN, czyli najtańsze ogrzewanie sklepu do 100 m2

Dla każdego, kto prowadzi sklep, tanie ogrzewanie stanowi jeden z priorytetów. Lokale usługowe nie należą do tanich w utrzymaniu, zwłaszcza gdy wybierze się nieodpowiedni system grzewczy. Można jednak tego uniknąć poprzez instalację urządzeń NOGEN, które, jak już zostało wspomniane, są maksymalnie wydajne, co pozwala wygenerować znaczne oszczędności. Poza tym korzyści finansowych wynikających ich zakupu jest dużo więcej. Wśród nich należy wymienić praktycznie bezkosztową instalację. Montaż naszych konwektorów elektrycznych można bowiem wykonać samodzielnie, co w porównaniu z ceną podłączenia przyłącza gazowego czy budowy pieca stanowi ogromną zaletę. NOGEN to najtańsze ogrzewanie sklepu również ze względu na brak konieczności przeprowadzania częstych przeglądów, które nie są obojętne dla firmowego budżetu.

Ogrzewania sklepu grzejnikami NOGEN zdecydowanie się opłaca. Aby maksymalnie wykorzystać ich potencjał, powinno się dopasować parametry urządzeń do powierzchni lokalu usługowego. O tym, jak wybrać nasze grzejniki konwektorowe do sklepu i nie tylko przeczytasz więcej tutaj.